Hain darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), özellikle sosyal medyada devam ettirdiği kara propaganda faaliyetleri dikkatlerden kaçmıyor.

FETÖ ile bağlantısı bulunan pek çok hesaptan yapılan gerçek dışı paylaşımlarla Türkiye'yi karalamaya çalışan terör örgütü üyeleri şimdi de, "Darbe girişiminden sonra cezaevinde 668 bebek olduğu" iddiasıyla hain planlarına devam ediyor.

FETÖ ile bağlantılı olduğu ifade edilen "668babies.org", "magduriyetler.com", "stockholmcf.org" gibi internet siteleriyle beraber sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda "darbe girişiminin ardından 18 bin sivil kadının cezaevlerine yanlarındaki 668 bebekle konulduğu" yalanı yayılmak isteniyor.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da söz konusu durum hakkında Türkçe ve İngilizce "hastag" oluşturan FETÖ üyeleri, özellikle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bu iddiaları içeren mesajların üzerine daha fazla düştü.

Alınan bilgiler ışığında, FETÖ tarafından yayılmaya çalışılan söz konusu iddiaların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Adli süreçlerde CMK'nın ilgili maddesi gereğince gözaltına alınan FETÖ üyeleri sağlık kontrolünden geçiriliyor. Herhangi bir sebeple yerinin değiştirilmesi, gözaltı süresinin uzatılması, serbest bırakılması veya adli mercilere sevk edilmesi işlemlerinden önce de sağlık durumları hekim raporlarıyla tespiti sağlanıyor.