Fetullahçı Terör Örgütü'nün avukat yapılanmasına dair İstanbul Cumhuriyet başsavcı vekili Hasan yılmaz tarafından gerçekleştirilen soruşturma çerçevesinde bu sabah yeni bir gelişme yaşandı.

BYLOCKKULLANDIĞI TESPİT EDİLEN AVUKATLAR...

Başsavcı Vekili Yılmaz, bir kısmının Bylock kullandığı, bir kısmının da örgüt yöneticisi yada üyesi olduğu tespit edilen 84 şüpheli avukat hakkında gözaltı kararı verdi .

FETÖ'nün 'avukatlar yapılanması'na ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında bugün sabah saatlerinde harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ili kapsayan operasyon başlattı. 35 şüpheli avukat yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması çalışmaları devam ettiği öğrenildi.

Şüphelilerden Av. Ş.P'nin Tahşiye soruşturması kapsamında tutuklu olarak yargılanan Hidayet Karaca'nın kullandığı Bylock yüklenen telefon hattının sahibi olduğu anlaşıldı. Soruşturma kapsamında Erhan Tunceli'n avukatı Erdoğan Soruklu da yakalanarak gözaltına alındı. FETÖ'den tutuklu eski polis Ali Fuat Yılmazer'in Bylock kullanan avukat kızları da bu soruşturmadan daha önce gözaltına alınmıştı.

 

Kaynak: Sabah