FETÖ'nün 'Askeri İmamı'ndan İtiraf: Darbe Girişimi Bizi Çökertti

FETÖ militanları cezaevinde "moralimiz iyi propagandası" yapıyor ama, örgütün tamamen çöktüğü ortaya çıktı. FETÖ'nün "imamı" ifadesinde, "15 Temmuz çözülmede milat oldu" dedi.

FETÖ'nün 'Askeri İmamı'ndan İtiraf: Darbe Girişimi Bizi Çökertti

“Yapılanma içinde sorumlu olan herkesin bir kod ismi vardı. Amaç, grup içerisinde ilgili haricindeki kişilerin gerçek ismini bilmemesi ve bu kişiyi tanımamasıdır”

Afyonkarahisar’da FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan A.A, örgütün ildeki askeri personelle birebir temas kurduğunu anlattı. Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, FETÖ’nün Afyonkarahisar’daki askerî personelden sorumlu abisi olan A.A, ifadesinde, örgütle ilk tanışmasının Uşak’taki dershanelerinde sınav gözetmenliği yaparak başladığını söyledi.

DERSHANELERİNDEKİ ÖĞRENCİLERİ ÖRGÜTE ALMAK İÇİN

Dershanedeki öğrencileri örgüte almak için rehberlik yaptığını aktaran A.A, “Dershanede eğitim gören öğrencileri, abi olarak bilinen üniversite öğrencileri ile tanıştırıp, rehberliklerini bu kişilere bırakıyorduk. Biz de bu evlere uğrayıp, derslerine yardımcı oluyorduk. Bu şekilde 2011’e kadar görevime devam ettim. 2011’de girdiğim KPSS’de 92 puan alınca, resmi bir kuruma yerleştirildim” diye konuştu.

A.A, memur olduktan sonra “Selahattin” kod adlı kişi ile tanıştırıldığını dile getirerek, bu kişinin Afyonkarahisar’da bazı askeri personelin bulunduğunu söylediğini ve kendisinden onlarla ilgilenmesini istediğini belirtti. Askerî personelin sohbet hocalığını yapmaya başladığı bilgisini veren A.A, sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkes sorumlu olduğu askeri tanır, onunla görüşürdü. Selahattin, Afyonkarahisar’a geldiğinde toplantıları birinin evinde yapardı. Bazen toplantılar Selahattin’in Uşak’taki evinde olurdu.

Yapılanma içerisinde İl Jandarma Komutanlığından sorumlu sohbet hocalarının kim olacağına, hangi askerle kimlerin görüşeceğine Selahattin karar verirdi. Akıllı telefonlarda iletişimi önce ‘Cover me’ programı ile sağladık. Sonra ‘ByLock’ programını kullanmaya başladık. Bu programları telefonlara Selahattin yüklüyordu.’

200 LİRA HİMMET

FETÖ üyesi askerlerden himmet adı altında ayda 200 lira para toplandığını belirten A.A, kendisinde toplanan bu paraları da Selahattin’e verdiğini söyledi. Sohbet hocaları ile her hafta evlerde bir araya geldiklerini belirten A.A, şu bilgileri verdi: “Bunun amacı da sohbet hocasının görüştüğü askerlerin diğer hocalar tarafından bilinmesinin önüne geçmekti.

Görüştüğümüz askerlere her türlü ihtiyacının yanında evlenmek isteyip istemediğini de sorardık. Yapılanma içinde sorumlu olan herkesin bir kod ismi vardı. Bu kod isimleri Selahattin ve sohbet hocaları ile belirlerdik. Amaç, grup içerisinde ilgili haricindeki kişilerin gerçek ismini bilmemesi ve bu kişiyi tanımamasıdır.”

DÖNÜM NOKTASI...

A.A, yılda iki kez kamp yaptıklarını, 15 Temmuz gecesi de misafirhanede kampta olduklarını, evden sabah ayrıldıklarını anlattı. Darbe girişimi sonrasında da sohbet hocaları ile bir araya gelmeye devam ettiklerini anlatan A.A, “Selahattin, darbe girişimiyle cemaatin ilgisinin olmadığını söyledi ancak kimse ikna olmadı. Yine de yaşananların bizimle ilgisi olmadığını, görüştüğümüz askerlere söyledik.

15 Temmuz’dan sonra yapılanma tamamen çözülmeye başladı. Vicdanen hepimiz rahatsız olduk. Yapılanma içerisinde sigara içmeye bile olumsuz bakılırken, 250 kişinin şehit olması benim, sohbet hocalarının ve askerlerin yapılanmaya bakışını tümden değiştirdi” dedi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri