Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen soruşturma doğrultusunda Mersin'de 2'si emekli 35 askerin gözaltına alınması için karar çıkarıldı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre, hain darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’nün askeri yapılanmasına yönelik soruşturma doğrultusunda İl Jandarma Komutanlığı tarafından harekete geçildiği belirtildi.

Hain terör örgütüne bağlı oldukları iddiasıyla, 6 üsteğmen, 25 astsubay, 3 uzman çavuş ve bir uzman er için el koyma ve gözaltı kararı alındığını ifade eden bildiride, 33'ü halen görev yapan, 2'si de emekli olan şüphelilerin ele geçirilmesi için 16 şehirde eş zamanlı olarak çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

ELAZIĞ’DA 12 KİŞİ YAKALANDI

Emniyet güçleri tarafından Elazığ'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması doğrultusunda Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından içlerinde halen görev yapan, açığa alınan ve kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilmiş devlet görevlilerinin de yer aldığı kişilere ilişkin operasyon hazırlandı.

Emniyet ekipleri, belirledikleri adresler üzerine harekete geçerek operasyon başlattılar ve 12 şüpheli ismi yakalayarak gözaltına aldılar.