Uygulama üzerinden rastgele gönderilen mesajlarda siyaset kurumu ve ekonomi yerilirken örgüt elebaşı Gülen fotoğrafıyla beraber “İmanınız varsa dayanacaksınız” ifadeleri de yer alıyor.

Pensilvanya’daki elebaşları Fetullah Gülen tarafından yönetilen FETÖ militanları, Twitter ve Facebook’tan sonra propaganda etkinlikleri dahilinde akıllı telefonlardaki WhatsApp uygulamasını da etkin şekilde kullanmaya başladı. WhatsApp üzerinden vatandaşlara mesaj yollayan FETÖ’cüler, halen din istismarcısı örgütü güçlü göstermeye, şaibeye karışmamış masum bir yapı olarak pazarlamaya kalkıyor. Tanımadıkları numaralardan mesaj alan vatandaşlar, Türkiye’nin kötülendiği, Gülen’in fotoğraf ve sözlerinin yer aldığı propaganda mesajlarıyla karşılaşıyor.

FETÖ’cülerin kimi mesajlarında, Dünya Bankası adına yollanan “Türkiye ekonomisi tam anlamı ile çökene dek hiçbir devlet, hiçbir şirket Türkiye’ye yardım etmeyecek. Yardım eden olursa tehlike altına girer” gerçek dışı açıklamayla toplum korkutulmak isteniyor. Yine FETÖ’cülerce gönderilen mesajlarda, Gülen’in militanları tarafından çok tercih edilen fotoğrafı paylaşılarak, görselin altına teröristbaşının “İmanınız varsa dayanacaksınız” ifadesi ekleniyor.

VATANDAŞLAR ŞİKAYETÇİ OLDUTelefon rehberinde kayıtlı olmayan ve bilmediği FETÖ mensuplarının WhatsApp üzerinden yolladığı propaganda mesajlarıyla rahatsız ettiği Osman Akdoğan adlı vatandaş, “3-4 gün evvel hiç tanımadığım bir numaradan saçma sapan mesajlar gelmeye başladı. İlk başlarda dikkate almadım. Meczuptur deyip geçiştirdim. Ancak son mesajda örgüt lideri Fetullah Gülen’in gökyüzüne bakan fotoğrafıyla birlikte sözleri paylaşılınca FETÖ propagandası yapıldığını anladım. Bu konuda polise gerekli bilgiyi verdim” dedi.