Eli kanlı terör örügütü FETÖ/PDY’nin mülkiyedeki yapılanmasının afişe edilmesine dair yürütülen ilk soruşturma tamamlandı. İstanbul Başsavcılığı bünyesinde oluşturulan özel büro tarafından hazırlanan iddianamede on beş şüpheli yer alıyor. Şüpheliler arasında, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da bulunuyor.

El kanlı terör örgütü FETÖ'nün mülkiyedeki yapılanmasının afişe edilmesine dair yürütülen soruışturmanın ilk aşaması tamamlandı.

AVNI MUTLU ve HÜSEYİN ÇAPKIN DA İDDİANAMEDE YER ALIYOR

İstanbul Başsavcılığı içinde kurulan ve Başsavcı Vekili Önder Yanan tarafından koordinasyonun sağlandığı Özel Büro ekipleri tarafından hazırlanan iddianamede, on beş şüpheli bulunuyor. Şüpheliler içinde, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da bulunuyor.

Şüpheliler hakkında, "Anayasayı İhlâl", "Cebir ve Şiddet Kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ve TBMM'ni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs", "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" suçlarını ve "6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'un 4. maddesi kapsamında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30'ar yıla kadar hapis cezası istendi.

Dava, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak.