20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

FETÖ'cülerin Kirli GATA Tezgahı

FETÖ’cü doktorların harp okulu öğrencilerini rapor düzenlemesiyle okuldan nasıl attırdığını ortaya koyan belgelere ulaşıldı

FETÖ'cülerin Kirli GATA Tezgahı

Belgelerde ismi geçen H.K. adlı harp okulu öğrencisi, okulda, "şok mangasının" yaptığı zulme rağmen okuldan ayrılmadı.

H.K., 2 Nisan 2012'de üsteğmen İ.E.U. tarafından GATA'ya götürüldü. Ancak H.K, FETÖ'cülerin istedikleri doktoru GATA'da o sırada bulamaması sonucu Psikiyatri Polikliniği'ndeki Pratisyen Uzman Öğretmen Yüzbaşı Süleyman Özselek adlı doktorda muayene edildi. Burada H.K. için yapılan tetkiklerin ardından "Müdahale gerektirir psikopatoloji saptanmadı. Bir ay sonra ayrıntılı kıta anket formuyla kontrolü uygundur" raporu verildi.

"GATA'ya gönderdi"

Şu anda darbe girişiminden cezaevinde bulunan Serkan Polat, H.K.'yı 11 Nisan 2012'de yeniden GATA'ya gönderdi. H.K., bu kez istenilen doktora muayene edildi ve hastaneye yatması sağlandı. FETÖ ile bağlantısı bulunmayan bir başka doktor Mehmet Koçer, H.K.'ya sağlam raporu verdi. FETÖ'cüler H.K'nın, yeniden hastaneye sevkini sağladı ve doktor M.E.'ye ulaşarak gerekli sağlık raporunu aldı. Doktor M.E., "Kronik Nitelik Kazanmış Psikotik Bozukluk Tanısı" teşhisi koydu. H.K.'nın harp okuluyla ilişiği kesildi.

"Kontrol amaçlı" diyerek GATA'ya götürdükleri öğrencileri paralel yapı mensubu doktorlara göstererek istedikleri olumsuz raporu aldıkları ortaya çıkan FETÖ'cülerin okul ile GATA arasında sistematik bir yöntem izledikleri belirlendi.

"Kaçamadım"

Yaşanan bu olayın mağdurlarından H.K. "Takım komutanım Üsteğmen İ.E.U. telefonla birini aradı, ‘abi raporu alamadık, ne yapacağız?' dedi. Karşı taraftan dönemin Binbaşı M.E. ismini verdi. Bu ismi raporumun üzerine kurşun kalemle yazdılar. Şanslıydım ki hastane yatış dönemimde bana istedikleri doktor bakmadı. Fakat birkaç ay sonra o doktorun elinden kaçamadım. Sonradan öğreniyorum ki kontrol amaçlı gelmemişim, ilişiğimi kestirmek için böyle bir yol izlenmiş" dedi. H.K., "İlk iki muayenede başarılı olamamalarının sebebi belki de üzerine çok düşmemeleriydi. Beni 1 sene sonra Binbaşı M.E. sayesinde okuldan ayırdılar."

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri