Edinilen bilgiye göre, dün 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı sınır birlikleri, Meriç kazasında Avrupa'ya illegal yolalrdan kaçma teşebbüsünde bulunan, aralarında çocukların da olduğu 10 kişiyi belirledi. Meslekten atılan ve haklarında arama kararı çıkartılan FETÖ şüphelileri doktor, astsubay ve öğretmen 6 zanlı gözaltına alınmış, şüphelilerin yanında bulunan 4 çocuk da sınır karakoluna götürülmüştü.

Serem köyünde hududa yakın bir bölgede gizlenen şüphelilerin çocuklardan birinin ağlamasından sonra fark edilerek sınır birlikleri tarafından yakalandıkları ortaya çıktı.

Şüphelilerden, çocukların annesi olan mesklekten atılan öğretmen H.C. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Şüphelilerden öğretmen Y.E. Tekirdağ'a, 19 Mayıs Üniversitesi'nde ki görevinden atılan Yrd. Doç. Dr. F.İ. Samsun'a sevk edildi.

Uzunköprü'de adliyeye gönderilerek Aksaray ve Ankara'daki mahkemelere SEGBİS aracılığıyla bağlanan şüphelilerden eski astsubay Halil Kumcu, görevden atılan  öğretmenler Fetullah Çatal ve Mustafa Can ise tutuklanarak Edirne F Tipi Cezaevine yollandı

MENDİ'Yİ KAÇIRANLAR ARASINDA İSMİ GEÇİYOR


Tutukluluğuna karar verilen Halil Kumcu'nun, Ankara Cumhuriyet Savcısı Ender Coşkun'un oluşturduğu iddianamede, 15 Temmuz gecesi düğün için Ankara Gazi Orduevi'nde bulunan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Galip Mendi'yi alıkoyarak Akıncı Üssü'ne götüren şüpheliler arasında yer aldığı öğrenildi.