Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında Genelkurmay Karargahında gerçekleşen olaylara dair, içlerinde sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de bulunduğu 221 sanığın yargılandığı davanın 13'üncü celsesine başlandı.

Davanın 13'üncü celsesi, eski Piyade Kurmay Albay Osman Kardal'ın yaptığı savunmayla açıldı. Uluslararası Cari Harekat Merkezi Amiri eski Kurmay Albay Osman Kardal, darbe kalkışması esnasında Genelkurmay Başkanlığı'ndaki olaylara dair açılan davada savunma yaptı.

"DARBEYİ FETÖ'NÜN YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Darbe kalkışmasının kim tarafından gerçekleştirdiğini düşündüğünün sorulması üzerine Kardal, "Ben bu darbenin FETÖ tarafından gerçekleştirildiğini tahmin ediyorum. Buna emir komuta zinciri içerisinde giren de var. Bir de işin içerisinde kendisini bulanlar var. Onlar gerçekleştirmişlerdir, daha doğrusu yaptırmışlardır. Onların deşifre edilmesi gerekli. Benim isim olarak tanıdığım kimse bulunmuyor. Ben de suçlanmış birisiyim" cevabını verdi.

Böylelikle FETÖ fire vermeye devam ediyor. Yapılan Operasyonlar sıklaştıkça, FETÖ'cüler köşeye sıkıştırıldıkça çözülmeye devam ediyorlar. Yapılan operasyonlar ilk etapta yaptıkları herşeyi inkar yoluna giden hainler, yeni kanıt ve bulgularla beraber iyice köşeye sıkıştı ve tüm yaptıklarını itiraf etmeye başladı.