FETÖ'cü Öztürk'ten Damadıyla İlgili Flaş Açıklama!

Akın Öztürk, mahkemenin “Damadın FETÖ’cü mü?' sorusuna “Efendim yargılama devam ediyor. Şimdi olduğunu söylersem ‘babası onu ihbar etti’ derler” yanıtını verdi.

FETÖ'cü Öztürk'ten Damadıyla İlgili Flaş Açıklama!

Darbe kalkışmasında yer alan askerlerin 15 Temmuz gecesi komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü’ndeki eylemlere dair 486 kişi hakkında açılan davanın beşinci celsesi Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı.

AKINCI'DAKİ FOTOĞRAFLARI KABUL ETTİ

Duruşmada, olay tarihinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi olan Akın Öztürk’ün çapraz sorgusu gerçekleştirildi. Öztürk sorguda Akıncı Üssü’ndeki fotoğraflarını kabul etti. Öztürk, ancak rahat tavırlar içerisinde olmadığını aktardı.

Darbe kalkışması için "Üst akıl" ifadesini kullanan Akın Öztürk "Üst akıl kim?'' sorusunu ise "Birileri birilerini kullandı" diye cevapladı. Öztürk, FETÖ üyesi olmadığını da savundu.

‘DAMADINIZ DARBECİ Mİ?’

Öztürk, mahkemenin “Damadınızın FETÖ’cü olduğunu biliyor muydunuz?' sorusuna "Hayır bilmiyordum" cevabını verdi.

Öztürk, "Peki, bu darbeye katıldığına inanıyor musunuz?" sorusuna ise Akın Öztürk, “Eğer bunu söylersem yarın gazeteler damadını ihbar etti diye yazar. Bu yüzden de yargılama bitene dek bu soruya cevap vermeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Damadı Hakan Karakuş'un evinden çıkan "1 dolar koleksiyonu" sorulunca Akın Öztürk "Bilmiyorum" cevabını verdi.

Mahkeme Başkanı'nın "Hakan Karakuş darbe girişimi faaliyeti olduğunu biliyor ve buna rağmen sizi oraya çağırıyorsa, buna ne diyorsunuz?" sorusuna ise Öztürk, "Hakan Karakuş bana telefonda 'Buyrun gelin, darbe yapıyoruz' mu diyecekti?" diye cevap verdi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri