Hatay'ın İskenderun ilçesindeki limanda geçen ay bir  gemide yapılan aramada 251 kilo 800 gram kokain bulunan konteynerin, FETÖ'nun  darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Gaziantep'te tutuklanan  baba ve oğlunun şirketine ait olduğu tespit edildi. 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, polis ekiplerince,  Brezilya'dan İskenderun Limanı'na gelen Mearsk Califorina isimli gemide 26  Temmuz'da yapılan aramada, bir konteynerdeki 9 çanta içinde 229 ayrı pakette ele  geçirilen 251 kilo 800 gram kokainle ilgili soruşturma derinleştirildi. Ele geçirilen uyuşturucunun kim veya kimlere ait olduğunun  belirlenmesi için çalışma yapan ekipler, gemideki tüm konteynerlerin bilgilerini  detaylı incelemeye aldı.

Yapılan incelemede kokain ele geçirilen konteynerin, merkezi  Gaziantep'te bulunan ve ahşap işleri yapan bir şirkete ait olduğu tespit edildi.  

Konteynerin ahşap yüklü olduğu ve o bilgi doğrultusunda liman sahasına  indirildiği tespit edildi.Bu arada, şirketin sahibi Mehmet Yaşar ile şirket ortağı olan oğlu  Harun Yaşar'ın ise "FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak", "terör örgütüne  finans sağlamak" suçlarından Gaziantep'te tutuklandığı belirlendi. Her iki zanlı  hakkında bu olayla ilgili de soruşturma açıldığı öğrenildi.

GAZİANTEP'TE YAKALANMIŞTI 

İskenderun Limanı'nda 26 Temmuz'da bir gemiye düzenlenen operasyonda  bir konteyner içerisinde 251 kilo 800 gram kokain ele geçirilmiş, olayla ilgili  soruşturma başlatılmıştı. Öte yandan, şirket sahibi Mehmet Yaşar ile oğlu Harun Yaşar FETÖ'nun  darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturması kapsamında 28 Temmuz'da  Gaziantep'te gözaltına alınmış ve sevk edildikleri mahkemece tutuklanmıştı.

Mehmet Yaşar'ın iş yerinde yapılan aramada gizli kasa içerisinde 43 bin 890 lira  ve 450 dolar nakit para olmak üzere toplam 9 milyon 250 bin lira tutarında çok  sayıda farklı iş adamı ve firmalardan alınmış çekle birçok dijital materyal ele  geçirilmişti. 

AA