İstanbul Adalet Sarayı'ndaki 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilen beşinci duruşmaya tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak ve Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek getirildi. Tutuklu sanık Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Şükrü Tuğrul Özşangül duruşmaya SEGBİS aracılığı ilekatıldı.

TUTUKLULUK HALLERİ DEVAM EDECEK


Tutuksuz sanık Tibet Murad Sanlıman duruşmada hazır bulundu. Kaçak sanıklar Abdulkerim Balcı, Mehmet Kamış, Ekrem Dumanlı, Emre Uslu, Osman Özsoy, Şemseddin Efe, Tuncay Opçin, Ali Çolak, Bülent Keneş ve Faruk Kardıç ise duruşmaya katılmadı.

DURUŞMA ERTELENDİ


Sanık avukatları verdikleri savunma sonucunda müvekkillerinin tahliyelerini istediler. Sanıkların tutukluluk durumunun devamına karar veren mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?

15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından FETÖ’nün medya teşkilatlanmasına karşı başlatılan operasyon dahilinde tutuklanan gazeteciler Nazlı Ilıcak ile Ahmet-Mehmet Altan kardeşlerin de içinde bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına başlandı.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen davanın dünkü duruşmasında ilk olarak Nazlı Ilıcak savunmasıyla başlanmıştı. Ilıcak’ın savunmasını yarısında durduran mahkeme duruşmayı ertelemişti. Hakan Fidan ile alakalı sorulara cevap veremeyen Nazlı Ilıcak'ın tutukluluk halinin devamına karar verilmiş ve dava ertelenmişti.