İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ soruşturması içerisinde, FETÖ'cü Enes Kanter'in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter'i gözaltına aldı.


Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan FETÖ soruşturması kapsamında, bu Sabah farklı illerde operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda 13 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında ABD'de basketbol oynayan FETÖ'nün elemanı Enes Kanter'in babasının da olduğu belirlendi. Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde profesör olarak görev yaparken 2016 yılı Eylül Ayı'nda emekli olan Prof.Dr.Mehmet Kanter, Kadıköy'deki evinde gözaltına alındığı belirtildi.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce yakalanan Kanter'in Tekirdağ'a gönderileceği vurgulandı.

TERÖRİST OĞLU HALA KAÇIYOR

Attığı tweetlerde 'terörist başını manevi babası ilan eden, kendi ailesini onun yolunda kurban etmek isteyen FETÖ'nün bir numaralı iti ise hala kaçmaya devam ediyor. Terör örgütüne verdiği desteği her seferinde yineleyen Fetö'cü Enes, daha önce yaptığı açıklamalarda ailem Fetullah Gülen yolunda kurban olsun gibi sapkın açıklamalarda bulunmuştu. Artık ruh sağlığınında yerinde olduğundan emin olmadığımız bu itinde, kimseye ısırmadan bir an evvel yakalanmasını temenni ediyoruz.