Adeta Hollywood filmlerini aratmayan firar olayında FETÖ'cü Faruk Bayındır, hazırlattığı sahte cenaze evrakları ile bir tabut içinde özel jete bindirildi ve Atatürk Havalimanı' ndan ilk olarak Erbil' e, daha sonra ise kaçak hayatı sürdüğü Miami' ye uçtu.

PLAN ORTAKÖY'DE YAPILMIŞ

Savcılığa ifade veren gizli tanığın beyanları doğrultusunda kaçış olayı şöyle gerçekleşti: Faruk Bayındır, 15 Tmemuz hain darbe girişiminden sonra polis mensupları tarafından arandığı zaman içerisinde İstanbul Sefaköy' de bir adreste ve sonra da Ataköy' de bir evde kaldı. O günlerden birinde şoförü Nurullah Şimşek' i aradı. Şimşek, Faruk Bayındır' ı Ortaköy' de bir kavşaktan aldı. Birlikte Bayındır' ın evine gittiler. Tabut ile kaçış planı da işte bu evde yapıldı.

PİLOT ŞAŞKINA DÖNDÜ

Kaçış hazırlıklarının ardından Nurullah Şimşek, firar günü Bayındır' ı Tarkim' e ait olan beyaz renk bir Range Rover ile alıp şirketin Atatürk Havalimanı'nda bulunan binasına bıraktı. Bina, hava ve kara tarafı olarak ikiye ayrılıyordu. Birinci kattan sadece binanın hava tarafına geçiş vardı. Orası sadece hangarlar bölgesinden girilebilecek bir yerdi. Kara tarafı denilen yerden ise üst kattaki muhasebeye ve uçuş okuluna çıkılabiliyordu. Bu iki taraf arasında geçiş yoktu. Firar günü Faruk Bayındır, bir tabutla özel jete sokuldu.
Faruk Bayındır, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından itirafçı olan kardeşi Ferhat Bayındır'la görüştüğü 22 Temmuz'da firar etti.