Türkiye' de 15 Temmuz 2016 senesinde alçakça darbe yapmaya kalkışan eli kanlı terör örgütü FETÖ'ye üye hainlerin başı olan Adil Öksüz' ün Almanya' da görüldüğüne dair resmi yazılar olduğu belirlendi. Kanlı darbe girişiminin kilit ismi, Hava Kuvvetleri İmamı firari FETÖ'cü Adil Öksüz' ün Almanya' da olabileceğine ilişkin resmi yazılar ilk kez ortaya çıktı.

"ADİL ÖKSÜZ OLDUĞUNDAN EMİNİM" AÇIKLAMASI

Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından, İstihbarat ve Terör Daire Başkanlıkları, MİT ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ na gönderilen 17 Şubat 2017 tarihli bir evraka göre, 15 Şubat 2017’ de Ukrayna’ dan Almanya’ ya gelen M.M. isimli bir işadamı, Frankfurt Başkonsolosluğu görevlileri ile temasa geçerek, FETÖ iltisaklı olduğunu bildiği bir yakınının eşi ve üç çocuğunu karşılamak için Frankfurt’ ta Global Otel’ e gittiğini, bu sırada Adil Öksüz’ ü elinde bir bond çanta ile otelin içinde camekanlı bir bölmede gördüğünü, gördüğü kişinin Adil Öksüz olduğundan emin olduğunu söyledi.

BİZZAT GÖRDÜM İHBARI

5 Nisan 2017 tarihli bir başka belgeye göre ise, 30 Mart 2017’ de Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nü arayan T.E. isimli bir şahıs, Almanya’nın Ausburg şehrinde yaşadığını, Ulm şehrinde FETÖ’nün sorumlularından olduğunu bildiği bir kişinin restoranına otomat makinesi tamiri için gittiği gün konuşmalardan Adil Öksüz’ ün Ulm’ e geldiğini, otel ayarlanmasından bahsettiğini duyduğunu, bilahare tren istasyonuna gidildiğini, Adil Öksüz’ ü bizzat orada gördüğünü söylediğini belirtti.

ALMAN POLİSİNE BİLDİRDİ

Belgeye göre T.E. isimli şahıs, aynı gün Ulm’de bulunan İdlis Otel Bahnhof’ta otele kalabalık grupla gittiklerini, Adil Öksüz’ün adı geçen otelde birkaç hafta kaldığını, ancak bu süre içinde ve daha sonra görmediğini, Öksüz’ün geldiği bilgisini evvelce tanıdığı Alman İnterpol polislerine ilettiğini, Alman polislerine daha detaylı bilgiler verdiğini de kaydetti.