20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

FETÖ PKK ile İş Birliği Yapmış

Kırşehir'de yapılan operasyonlar yakalanan, FETÖ'cü ve PKK'lıların ortak iş yaptıkları ortaya çıktı

FETÖ PKK ile İş Birliği Yapmış

Kırşehir'de, terör örgütü PKK'nın dağ ekibine militan almak için hazırlık yaptıkları gerkçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 14'ü tutuklu 23 sanık için oluşturulan iddanamedeki FETÖ ve PKK'nın ortak hedeflerine yönelik bulgular gözden kaçmadı.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nin onayladığı iddianamede, HDP İl Başkanı Demet Resuloğlu'nun da içinde yer aldığı 14'ü tutuklu 23 sanık için "silahlı terör örgütü üyesi olma" suçlamasıyla 15'er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

İddianamede, geçtiğimiz sene mayıs ve haziran aylarında HDP Kırşehir İl Başkanlığı ve farklı yerlerde yapılan toplantılar sonucunda 3 üniversite öğrencisinin dağ kadrosuna yollanmasının haricinde terör örgütleri FETÖ ve PKK arasındaki ortaklık, yakın temas ile çıkar ve amaç birliğini ortaya koyan kanıtlara yer verildi.

HDP Kırşehir il yöneticileri Osman K, Halil G. ve Mustafa C'nin evlerinde yapılan aramalarda elde edilen belge ve bulgular iddianamedeki kanıtlar bölümünde değerlendirildi.

İddianamede, Osman K'nin evinde yapılan aramada 1 dolarlık 3 banknot ile FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in karaladığı "Kırık Testi" isimli kitap, Halil G'nin evinde laptop çantasının içerisinde 1 dolarlık 2 banknot, Mustafa C'nin evinde ise örgüt elebaşının karaladığı "Sonsuz Nur" adlı kitap, PKK'yı övücü kitaplar, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerinin ye aldığı gazete kupürleri ele geçirildiği aktarıldı.

HDP'Lİ YÖNETİCİNİN EVİNDE FETÖ KİTABI


FETÖ'ye ait olan kitaplar ve dolarların HDP'li idarecilerin evinde ele geçirilmesinin 2 terör örgütü içerisindeki çıkar ve amaç ortaklığına destek verdiği vurgulanan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

"Şüphelilerin evinde yapılan aramalarda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'nin karaladığı kitapların bulunması, terör örgütleri FETÖ ve PKK arasındaki ortaklığı, yakınlaşma ile çıkar ve amaç ortaklığının bir delilidir. Terör örgütleri PKK ve FETÖ'ye dair yayınların aynı evde bulunması, örgüt üyeleri arasındaki çıkar ve amaç ortaklığının ikinci bir delilidir."

İddianamede, sanık Osman K'nin olayla alakalı emniyette verdiği ifadeler de yer aldı. Osman K'nin, Fetullah Gülen'e ait kitabın eve nasıl geldiğini bilmediğini, 1 dolarları da düğünlerde çalgıcılara atmak için oğlundan aldığını söylediği belirtildi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri