İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın eli kanlı FETÖ/PDY' ye yönelik yürüttüğü soruşturma bağlamında, örgütün Ege Bölgesi'nde yeniden bir oluşuma gittiği bilgisine erişilmişti. İzmir Emniyeti Terör ile Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir' de sözde "Altın Şehir" eyalet yapılanmasına gittiği ve Şubat ayından bu yana eylemde bulundukları iddia edilen 131 şüpheliden 117'sini gözaltına almıştı.

Örgütün açığa çıkmasının ardından örgütün Ege Bölgesi' ndeki eylemlerinin organize ettiği iddia edilen H.K.(41) ve eşi M.K.'nın adresine operasyon düzenlendi. Şüphelilerin evinde yapılan aramalarda H.K. ve M.K. için düzenlenen sahte pasaport ile örgütün yeni yapılanmasını deşifre edecek çok sayıda dijital malzeme yakalanırken, H.K.' nın üzerinde 10'a yakın cep telefonu bulundu.

YASTIKLARDA PARALAR ÇIKTI

Öte yandan, şüpheli H.K.' nın üzerinde ve iki farklı adresinde yapılan aramalarda 448 bin 468 ABD doları, 16 bin 516 Türk lirası, 765 euro ile belli bir meblağ Suudi Arabistan riyali saptanırken, H.K.' nın bir evinde yastığın içerisine tülbende sarılıp gizlenmiş halde 442 bin 15 ABD doları bulundu. Operasyonda gözaltına alınan E.U., B.G. VE M.E.' nin evlerinde yapılan aramalarda ise FETÖ' den tutuklanan zanlılara ulaştırılmak üzere toplandığı iddia edilen 4 bin 365 TL ele geçirildiği ifade edildi.

FETÖ'nün paraları yastıktan çıktı

Yeni yapılanmanın deşifre olmasından sonra H.K., eşi ve 12 yaşındaki çocuğu ile kaçış hazırlığı yaptığı, tanınmamak için sakallarını uzattığı iddia edildi. Hain terör örgütü FETÖ' nün kapatılan dershane ve eğitim kurumlarında görev yaptığı saptanan H.K.' nın ve eşi M.K.' nın emniyete yapılan sorgusu devam ederken bağlantılarının istihbara birimleri tarafından incelendiği belirtildi.