Katıldığı bir canlı yayında son zamanlarda PKK'ya arka arkaya indirilen darbeleri değerlendiren Yarar "Bu operasyonların başarıya ulaşmasında FETÖ'ye indirilen darbenin büyük payı bulunmakta." dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızan ve kritik yerlerde yer alan FETÖ mensuplarının geçmiş dönemde PKK'ya istihbarat ve veri sızdırdığını bu sebeple o zamanda gerçekleştirilen operasyonların başarısız olduğunu vurgulayan aktaran Mete Yarar, "Bunlar ara ara operasyon verilerini verdiler ara ara da PKK'nın alandaki etkinliklerine göz yumdular. Terör örgüt doğal olarak bu açıklıktan yararlandı. 15 Temmuz'un ardından FETÖ'ye indirilen darbeye ek olarak PKK'nın da kolu kanadı kırıldı." şeklinde konuştu.

PKK'NIN ANLAŞTIĞI KOMUTANLAR..

Yarar cümlelerine şu şekilde devam etti;

"Eskiden yaşanan istihbarat sızmaları, ajanların açığa çıkarılmış olması, genelinin operasyonları isteyerek engellemiş olması çok büyük faktör. Göz yummak dahi PKK'ya çok fazla yarar sağlar. Çatışma bölgelerinde yaşadık bu durumu. Bugün PKK ve FETÖ'den tutuklananların itiraflarına göz atın, geçmişte kimlerin kimlerle anlaşmalar yaptığının farkına varacaksınız. Hangi FETÖ'cü komutanla, hangi personelle anlaştığını anlayacaksınız."


PKK İLE MÜCADELE EN ÜST SEVİYEDE

PKK ile mücadeledeki başarıda TSK'nın son zamanlarda gerçekleştirdiği teknolojik ilerlemelerin de hayati bir payı olduğunu ifade eden Yarar, "Son zamanlarda tutuklanan PKK'lıların itiraflarına göz gezdirdiğimizde de anlıyoruz. Hepsinin ortak lafı 'kafamızı dağdan, mağaradan, evden uzatamıyoruz' diyorlar. Yeni teknolojik gelişmeler silahlı güçlerin elini oldukça kuvvetlendirdi. Operasyon sistemlerinde köklü değişiklikler oldu. Tüm bunlar toplamda operasyonların ve PKK ile mücadelenin başarısını en üst düzeye çıkardı." ifadelerini kullandı.