15 Temmuz günü milletin iradesinİ gasp etmek isteyen darbecilere geçit verilmedi. 249 şehit verdiğimiz kanlı darbe kalkışmasının ele başı Fetullah Gülen, hiçbir zaman suçunu itiraf etmeyip, kendini aklamaya çalışıyor.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi yanlısı El-Yevm 7 gazetesine demeç veren FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, 15 Temmuz'la ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

FETO: DARBEYİ ULUSALCI LAİKLER YAPTI

Fethullah Gülen, darbe kalkışmasının başrolü olduğuna dair olan iddiaları kabul etmeyerek, ulusalcı laik kesimin darbeyi yaptığı yalanını söyledi.

TİYATRO DEMİŞTİ

Terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen, daha önce CNN'e verdiği röportajda "Darbeden çok Hollywood filmine benziyor. Sahnelenen bir senaryoya benziyor. Zaten planladıkları bir şeyi ortaya koyuyorlarmış gibime geliyor." şeklinde konuşmuştu.

TERÖRİSTTEN ERDOĞAN'A HAKARETLER

FETÖ elebaşısı, Türk milletinin iradesine saygı duyduğunu, ülkeyi yönetmek için bir “çobanı” bile getirebileceğini fakat Tayyip Erdoğan’ın bir diktatör gibi hareket ederek yargıyı kontrol altına aldığını orataya attı. FETÖ elebaşı Gülen, ABD Devlet Başkanı Trump’ın kendisini Türkiye’ye iade etmesi durumunda kaçmaya kalkışmayacağını ve Türkiye’ye gideceğini iddia etti.

Röportajı yapan Hashem Al Fakhrani, terör örgütü elebaşına Türkiye aleyhinde sorular sorup Tayyip Erdoğan’ın uluslararası mahkemelerde yargılanmasının olağan olup olmadığını da sordu. FETÖ elebaşı, bunun zor olduğunu ve Türkiye’de kimi muhalefet liderlerinin de Erdoğan’ı desteklediğini ifade etti.