Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat doğrultusunda, Isparta Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, 20 Mayıs 2015 yılında önemli bir operasyona imza attı. Süleyman Demirel Üniversitesi’nin, FETÖ’nün en önemli yapılanmalarının başında geldiğini anlayan Isparta KOM ekipleri, üniversitenin Bilgi İşlem Daire Başkanı Halil Karakoç’un dijital evrak kaçırmaya çalıştığı haberini aldı.

Halil Karakoç’un üniversiteden kaçırmak üzere otomobiline taşıdığı 25 adet hard disk, 6 adet flash bellek, 5 adet laptop, 117 adet cep telefonu SIM kartı, 1 adet bilgisayar kasa ve monitörü ile 2 adet modem ele geçirildi. Karakoç gözaltına alındı. Halil Karakoç’tan ele geçirilen 7 aşamalı şifre ile saklanmış olan hard diskler ortalama 2 yılın ardında deşifre edildi. Deşifre edilen bilgilerde, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in Pennsylvania’da gerçekleştirdiği görüşmelerde söylediklerinden, el yazısıyla kayda geçirilmiş 227 talimatı bulundu. 2015 öncesini kapsayan notlarda, örgütün sahip olduğu kurumlarla ilgili talimatlar ve elebaşının çeşitli kurum ve kişilerle ilgili görüşlerinin bulunduğu ortaya çıktı.

FETÖ elebaşının talimatlarında, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılan Bank Asya ve Asya Finans kurumuyla ilgili talimatları yer alıyor. Gülen, “Asya Finans dünyada şubeleri olan müessese olacak” derken, Asya Finans ve Bank Asya aleyhinde çalışanların, kurumdan atılmasını istiyor. Bir diğer notta ise Gülen, “Bank Asya’nın patronu benim” diyor. Diğer notta da FETÖ’nün uzun süre düzenlediği Türkçe Olimpiyatları ile bazı isimlerin az ilgilendiği, bazı isimlerinse hiç ilgilenmediği bulunuyor.