15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşananların yıldönümüne sayılı günler kala Alman radyosu eli kanlı terör örgütü FETÖ'nün elebaşı ile röportaj yaparak adeta örgüte kıyak yaptı. FETÖ terör örgütünün teröristbaşı ile yapılan röportajda, Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan' ı ve Türkiye' yi doğrudan hedef aldı. Teröristbaşı yapılan röportajda, “Erdoğan beni bitirebilirse hareketteki herkesin çözülebileceğini düşünüyor ama bu hareket Tanrı’ya bağlı bir sevgi ve özveri hareketidir. Bizden sonra da insanlar harika işlerini yapmaya devam edecektir” gibi dengesizce bir laf etti.

YİNE TEHDİT İÇERİKLİ MESAJ VERDİ

Türkiye' nin geleceği ile alakalı "umutsuz" olduğunu söyleyen FETÖ teröristbaşı , buna karşın “kendisini umutlandıran şeylerin” de olduğunu vurguladı.

TERÖRİSTBAŞINA İDAM SORULUNCA...

Röportajda terörsitbaşına Türkiye’ de idamın geri getirilmesi konusu da soruldu. Eli kanlı terör örgütü FETÖ elebaşının bu soru karşısında Reis-i Cumhur Erdoğan’ a yönelik çirkin itham ve hakaretlerde bulundu. Yüzlerce insanın katili olan Teröristbaşı yaptığı beyanda, “Son yıllarımı yaşıyorum. Beni asmak için ölüm cezasını geri getirmeye karar vermiş olsalar bile son arzun nedir diye sorduklarında, bu acıya sebep olan ve binlerce masum insana baskı yapan kişiyi söyleyebilirim, yüzüne tükürmek istiyorum.” gibi hayasızca bir söylemde bulunarak adeta içindeki irini kustu.