Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken bir basın toplantısı gerçekleştiren Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Wall Street Journal'e verdiği röportajın alelade bir röportaj olmadığını, yine Gülen'in arkasında duran fotoğrafın da alelade bir fotoğraf olmadığını ifade etti.

Kurtulmuş şunları söyledi:

NE HALT ETTİĞİ GAYET AÇIKTIR
Normal bir insan FETÖ'nün vermek istediği mesajdan ve yayımlanan fotoğraftan ne yapmak istediğinin farkına varır ve ne halt ettiği gayet ortadadır.

O röportaj kesinlike alelade bir röportaj değildir, arkasındaki o fotoğraf kesinlikle sıradan bir fotoğraf değildir. Sürekli mahkemelerde hesap veren örgüt üyelerine moral vermeye gayret eden ve üstü kapalı olarak Türkiye'ye tehdit içeren sözler mevcut. Herkes gördü. Bizim de bu nedenle ABD'den bizim isteğimizin ne kadar meşru olduğu ortaya çıktı.

TEHDİTLERİ KABUL EDİLEMEZ

Eli kanlı örgütün başı oradan Türkiye'yi tehdit etmesi hiç bir biçimde kabul edilemez. Amerikalıların da o fotoğrafı bir kez daha görüp bunu anlaması lazım. Eğer geri vermek için prosedür hukuk diyorsanız en azından kısıtlayın ev hapsine alın ve Türkiye'ye karşı haince tehditlerini ortadan kaldırın.