Özel Haber/Haber365

CHP ve FETÖ senelerdir ilişkide. Bunu ilk olarak MİT tırları krizinde gördük. Devlet sırrı olan belgeler CHP milletvekili aracılığıyla basına servis edilmiş ve gizli kalması gereken belgeler hainlerin ellerine geçmişti.

Şimdi ise kronolojik olarak bu ihanet şebekesinin nasıl senelerce ortaklaşa çalıştığı gözler önüne serildi.

Kılıçdaroğlu FETÖ'nün Medya İmamı Ekrem Dumanlı İle Görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu Şubat 2015 tarihinde FETÖ'nün medya imamı ve Zaman gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile görüştü.
Aynı yıl Kılıçdaroğlu yine FETÖ'nün yayın organı Samanyolu TV'de bir programa konuk oldu.

Zaman gazetesine terör soruşturması yapıldığı sırada CHP milletvekili Oktay Ekşi, Ekrem Dumanlıya destek ziyaretinde bulundu.

Daha sonra yine CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey, Barış Yarkadaş teröre destek vermekten kapatılan FETÖ'nün yayın organı Kanaltürk için eylem yaptı ve bu kanallara destek ziyaretinde bulundu. Ardından Sezgin Tanrıkulu mecliste konu ile ilgili soru önergesi verdi.

CHP milletvekilleri destek vermek amacıyla Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Abdülhamit Bilici ile görüştüler. Aralarında şuan MİT tırları davasından tutuklu Enis Berberoğlu da vardı.

CHP milletvekili Mahmut Tanal teröre destek verdiği için kapatılan İpek Holding'in önüne giderek destek oldu. Tanal'ın bu esnada gözyaşlarını tutamadığı kameralara anbean yansıdı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullandığı için gözaltına alındı.

Bir dönem Kılıçdaroğlu'nun danışmanlığını yapan Murat Aksoy FETÖ üyeliğinden tutuklandı.

FETÖ üyeliğinden hakkında yakalama kararı çıkartılan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan'ın Büyükçekmece Belediye Başkanı CHP'li Hasan Akgün'ün danışmanı olduğu ortaya çıktı.

CHP Karamanlı Gençlik Kolları Başkanı Nuri Erdem FETÖ üyeliğinden gözaltına alındı.

15 Temmuz darbe girişimi çerçevesinde, Beşiktaş Belediye başkanı CHP'li Murat Hazinerdar'ın pasaportuna tahdit konularak yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

FETÖ İLİŞKİLERİNİ İTİRAF ETTİLER

CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler, partisinin bazı unsurlarının 30 Mart seçimlerinde FETÖ ile işbirliği yaptığını itiraf etti.

CHP Milletvekili Dursun Çiçek, bazı CHP'li milletvekillerinin paralel yapının eylemlerine katılmasını genel merkezin emrettiğini açıkladı.

FETÖ'NÜN MİT TIRLARI KUMPASINDA CHP İLTİSAKI

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu MİT tırları kumpasında FETÖ'nün hazırladığı Can Dündar'a vererek medyaya servis edilmesini sağladığı için hapse atıldı.

Adalet Kurultayı düzenleyen CHP, FETÖ'den tutuklu gazetecilerin serbest bırakılmasını talep etti.

Bunlar son iki senede FETÖ'nün nasıl CHP ile işbirliği yaptığının açık kanıtları. Kanıtlar, çünkü arada CHP'li vekillerin itiraflraı da mevcut.

Türk Halkı'nı senelerce nasıl kandırdıkları apaçık ortaya dökülmüş oldu.