Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) finansal destek sağladığı belirlenen 3 şirkette gerçekleştirilen aramada, örgütün elebaşı Fetullah Gülen imzalı lale figürlü tablo ile mütevelli heyettekilerin görev tanımlarına yer veren bir belge ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre, örgüte finansal destek sağlayan kişi ve bunlara ait şirketlere yönelik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyon kapsamında 3 şirkette arama yapıldı.

Şirket yetkilileri C.E, M.E, İ.E. ve L.E. gözaltına alındı.

FETO İMZALI LALE FİGÜRÜ BULUNDU

Zanlıların evleri ve iş yerlerindeki aramalarda, örgüt içinde üst düzey konumda bulunanlara verilen FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in el yazısıyla yaptığı tespit edilen lale figürlü tablo ile mütevelli heyetinde yer alanların görev dağılımlarını içeren belge, dijital materyal ve çok sayıda doküman ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından zanlılar adliyeye sevk edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü bu tarz himmet paralarıyla Amerika'daki elebaşını beslemiş. Türkiye'nin her yerinde çeşitli yalan ve tehditlerle topladıkaları paralarla, en sonunda devlete baş kaldırdılar ve darbe yaptılar. Şimdi ise hükümetin azim ve kararlılığıyla operasyonlarla içeriye alınıyorlar