Başkan Dursun Özbek ve Fatih Terim Türk Telekom Stadyumu'nda basının karşısına çıktı.

Dursun Özbek'in sözleri;

"Galatasaray'a ömrünü vermiş ve Galatasaray'la beraber zirveye çıkıp Galatasaray'ı zirveye çıkartan Fatih Terim yuvaya döndü. Görüşmemizi anlatayım size kısaca. Aradım ve 'Hocam görüşelim' dedim. Görüştük. 'Hocam ne verelim size?' dedim. Hocam dedim, böyle böyle... 'Biliyorum başkan, derhal hazırım' dedi. 'Ücret' dedim, Ben imzamı 1974'te attım. Para konuşmam, burası yuvam' dedi. Ben de 'Hocam size 1905 TL verelim' dedim. Kabul etti. Fatih Hocama başarılar diliyorum"

Fatih Terim'in sözleri;

"Sayın Başkanımız çok güzel şekilde izah etti. 1-Ekonomi 2-Süre konuştuk. "Sürenin önce 20 Ocak'a kadar, ardından mayısa kadar bir daha olmak kaydıyla aramızda bir konuşma geçti. Bu çatı altında beni Galatasaraylılarla buluşturdukları için yönetime çok teşekkür ediyorum. Ayrılıklardan ziyade, bağlılıklar daha ağır basıyor. Galatasaray'ın son aylardaki durumuna baktığımızda 'Neden olmasın' diyen benim. Elimi taşın altına sokmam gerektiğine inandığım için buradayım. Muhteşem Galatasaray taraftarıyla birleşince büyük işler yapıyoruz. Yenilerini yapmamız gerektiği aşikar. Galatasaray'a hizmet etmiş, sevgili meslektaşım Igor Tudor'a da hizmetleri için sonsuz teşekkür ediyor, başarılar diliyorum."


"BAŞKAN İSTERSE GİDER GÖRÜŞÜRSÜNÜZ"

"Galatasaray'ın kapısından içeri girdiğimden beri nasıl davranıyorsam, Başkan aradığı zaman da nerede ve nasıl görüşmek isterse ona uyarsınız, öyle davrandım.

"SOL BEKİMİZ YOK"

"Sol bekimiz yok. Sol ayaklı bek oyuncumuz yok. Bir tane vardı ameliyat oldu. 19-20 kişilik bir kadromuz var. Eksiğiz. Sol ayaklı sol bekimiz yok. Var olan da ameliyat oldu. Ben daha önce prensip olarak sol ayaklı olmayan bir oyuncuyu oraya koymadım ama bunu mecburen yaşayacağız."

"TELAŞLANMAMALIYIZ"

“Acele etmeliyiz ama telaşlanmamalıyız. Çünkü yapacak çok işlerimiz var. İlkleri yapmış böyle bir markanın, camianın, yeni ilkleri yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Aldığımız başarılardan daha fazlasını yapma adına buradayız.”