Fatih Nurullah'ın Taciz Ettiği Çocuğun Babası Konuştu

ODA TV şeyhi Fatih Nurullah'ın taciz ettiği iddia edilen 12 yaşındaki kız çocuğunun babası konuştu. 'Cahilliğimizin bedelini çocuğumuzla ödedik' ifadesini kullanan acılı baba, hadiseyi ortaya çıkarmaması için kendisine 50 milyon lira teklif edildiğini iddia etti.

Fatih Nurullah'ın Taciz Ettiği Çocuğun Babası Konuştu

Sakarya'da 12 yaşındaki kız çocuğunun ODA TV şeyhi Fatih Nurallah tarafından taciz edildiği iddiası gündeme bomba gibi oturmuş ve hadisenin ardından tutuklanmıştı.

Taciz olayının yankıları devam ederken tüm dikkatlerin çevrildiği talihsiz kızın babası günler sonra konuştu.

Akyazı Jandarma Karakolu'nda ifade verdikleri esnada Nurullah'ın sözde müritleri tarafından şikayette bulunmaması için kendisine 50 milyon lira teklif edildiğini iddia eden baba, 'Canımı feda edebileceğim kadar sevdiğim biriydi. Onu Allah dostu bilip sevdik. Cahilliğimizin bedelini kendi çocuğumuzla ödedik. Şimdi polis korumasındayız. Devletin belirlediği yerdeyiz. Altı korumamız var' diye konuştu.

Sözcü'ye konuşan baba F.A'nın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

''Ben sıhhi tesisatçıyım. 2008'de cemaatten birisi geldi. 'Bizim tesisat işlerimizi yap' dedi. Bu şekilde tanıştık. Avcılar Tahtakale Mahallesi'nde Kuran kursu binasının tesisat işini verdiler. Kasımpaşa'daki dergaha perşembe günleri ailece girip çıkarlardı. Biz de cemaate girdik. Fatih Nurullah'la tanıştık.

Geçen şubat ayında Sakarya Kuzuluk'taki dört katlı inşaatın tesisat işini Fatih Nurullah bana teklif etti. Şubat sonunda başladım. Bu dergaha Türkiye'nin her yerinden aileler kafileler halinde ziyarete gelirdi. Avcılar'dan da bir aile gelmiş. Benim hanım bunu öğrenince 'Eşim orada, çocuklarla gideyim. Hem Fatih efendiyi ziyaret ederiz' diyor. Mart'ın ilk haftasıydı. Pandemi süreci araya girince çocuklara sokağa çıkma yasağı oldu. Fatih Nurullah, 'Size oda vereyim, kalın' dedi. Eşim bir günlüğüne gelmişti. Bir haftaya uzattı. Sonra da altı ay kaldık.

'BU ADAMA BANA KÖTÜ ŞEYLER YAPTI'

Aslında kızım dergahın çay dağıtım işini yapmıyor. Fatih Nurullah, 'Çayı Y. getirsin' diye tembihlemiş. Kurban Bayramı'ndan bir hafta sonra Avcılar'a gittik. Evi taşıdık. Eşyayı yerleştirirken, Fatih Nurullah'ın resminin bulunduğu duvar saatini kızım indiriyor. 'Anne, asmasak olmaz mı?' diyor. Annesi 'Neden?' diyor. 'Bu adam bana kötü şeyler yaptı, birkaç defa öptü' diyor.

'KIZIM AVRET YERLERİNİ ELLEDİĞİNDEN BAHSEDİYOR'

Annesi 'Yanlış anlamışsındır' diye kapatıyor. Kızım birkaç gün sonra Fatih Nurullah'ın avret yerini ellediğinden, dudaklarını defalarca öptüğünden bahsediyor. Eşim 27 Ağustos'ta Fatih Nurullah'ı arıyor. 'Çocuğa ne yaptın?' diyor. 'Bekaretini bozacak bir şey yapmadım' diyor. Peki, ne yaptın? 'Bana eş olarak vermiştin ya' diyor. 'Yalan söyleme' diyor. Fatih Nurullah, çıkmaza girdiğini düşünüyor ve haberim olacağından korkuyor. Saat 14.37'de beni aradı. 'Hata ettim' dedi. Zaten o gün kızım, 'Rüyada Fatih Efendi'yi gördüm. Ateşe atıyordum' demişti.

'TECAVÜZDEN ŞÜPHELENDİM'

Kızımın söylediğine göre Fatih Nurullah, iç çamaşırını çıkarmış. 'İleri gitti mi?' diye sorunca çocuk ağladı. Tecavüzden şüphelendim. Fatih Nurullah 'Bekaretini bozmadım' deyince 'Utanmıyor musun!' dedim.

Eşim bana dedi ki, 'Bunlar güçlü, uğraşamayız. Savcılığa versek tutturamayız. Allah belasını versin, uğraşmaya değmez.'

'PARAYA SIKIŞMIŞSINDIR, SANA PARA GÖNDERECEĞİM'

Çaresiz şekilde düşünürken, Fatih Nurullah'ın para babalığını yapan Z.H. aradı. 'Paraya sıkışmışsındır. Sana para göndereceğim' dedi. İki dakika sonra Fatih Nurullah aradı. 'Ebu Bekir olmak istemez misin?' dediği konuşma… Bu sözleri beni tahrik etti. Sandım ki, tecavüz gerçekleşti. Kendisi ne olduğunu söylemiyor. Kızım utanıyor. Eşime dedim ki 'Hazırlan, gideceğiz, hesabını soracağız.''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR