Necmettin Erbakan tarafından kendilerine bırakılan mirası siyaset kulislerinde de sürdürmeyi amaçlayan Fatih Erbakan; Diriliş Postası'nda yapılan röportajda: 

“Bizim için önemli olan ana prensiplerimize uygun eylemlerin yapılmasıdır. Bunlar içinde dış politika ve ekonomi örnekleri önemli yer kaplıyor. Bu durumlar yerine getirilecek olursa, kim ya da hangi ortağın yaptığı gözetilmeksizin üzerimize düşen vazife yapmaya hazırız." Şeklinde beyanlarda bulunarak devam etti.

YENİ BİR SİYASİ PARTİ KURULMASI GEREKECEK GİBİ GÖZÜKÜYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi 15 yıldır kendilerine özgün bir politika ile yola devam ettiğini söyleyen Erbakan "Bu nedenle farklı,alternatif bir parti kurulmasının kaçınılmaz olduğu görülüyor. Şunu da söylemekte yarar var ki henüz ekip oluşturulup plan yapılmadı. Necmettin Erbakan’dan bize kalan vazifeyi uygulamakta kararlı olduğumuzu bildirmek isterim." dedi.

FATİH ERBAKAN' DAN SAADET PARTİSİ'NE SERT ELEŞTİRİ GELDİ

Saadet Patisi'ni de eleştiren Fatih Erbakan: Saadet Partisi şu an milli görüş çıkarlarından çok uzaklaşmış durumda olduğundan ötürü bizlerde davamızı devam ettirmek adına elimizi taşın altına koyacağız” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.