Fahrettin Altun’dan Bağdadi'nin Kız Kardeşinin Yakalanmasına Yönelik Açıklama!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye'nin terörle mücadele operasyonlarındaki başarısının bir başka örneği" değerlendirmesini yaptı.

Fahrettin Altun’dan Bağdadi'nin Kız Kardeşinin Yakalanmasına Yönelik Açıklama!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, terör örgütü DEAŞ'ın öldürülen lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin kız kardeşi Resmiye Avad'ın yakalanmasını, "Türkiye'nin terörle mücadele operasyonlarındaki başarısının bir başka örneği" olarak açıkladı.

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ideolojisi ve kaynağına bakmaksızın terörle mücadelesine hız kesmeden sürdürdüğünü bildirdi.

DEAŞ İLE MÜCADELEDE KONUSUNDA TÜRKİYE'YE YÖNELİK KARA PROPAGANDA

"Bağdadi'nin kız kardeşinin yakalanması, terörle mücadele operasyonlarımızdaki başarının bir başka örneğidir. Halkımıza terör saçmak ve bölgemizi istikrarsızlaştırmak isteyenleri adaletin önüne çıkarmadaki kararlılığımız sorgulanamaz." ifadelerini kullanan Altun, DEAŞ ile mücadeledeki kararlılık konusunda Türkiye'ye yönelik birçok kara propaganda yapıldığına dikkati çekti.

Türkiye'nin terörün her türüyle mücadelede başı çektiğine işaret eden Altun, bu konuda aynı fikirde olunan ortaklarla kurulan güçlü terörle mücadele iş birliğinden asla şüphe edilemeyeceğinin altını çizdi. Altun, Washington'daki bazı çevrelerin, Türkiye-ABD ortaklığını imkansız bir hale getirmek için mücadele ettiğini bildirdi.

Sonunda, ittifakın gerçek değerini anlamaya yönelik soğukkanlı bir tutumun galip geleceğini umduğunu ifade eden Altun, Kasım ayında ABD'yi ziyaret etme kararının, tamamen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceğine bir karar olduğuna işaret etti.

‘BAŞKANLARIN ARASINDA SAMİMİYETE DAYALI BİR İLİŞKİ BULUNMAKTADIR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın ne zaman uygun görürlerse o zaman bir araya geleceklerinin vurgusunu yapan Altun, "Başkanların arasında samimiyete dayalı bir ilişki bulunmaktadır.
Kendileri ortak çıkarları ilgilendiren meseleleri, gelecekte de aynı açıklıkla ele almaya devam edeceklerdir." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri