ÖZEL HABER| HABER365

Facebook sosyal medya içeriklerinden terörizm barındıran içerikleri silme kararı aldı. Fakat Facebook'un YPG'li teröristlerin içeriklerini silmemesi Facebook'un terörizme yapmış olduğu iki yüzlülüğü ortaya sermiş oldu. Facebook'un YPG'li teröristlerin vahşet dolu videolarını siteden kaldırmaması Facebook'un samimiyetsizliğini gözler önüne serdi.

DEAŞ'I DA SİL YPG'Yİ DE FACEBOOK

Facebook almış olduğu karar ile terörizme sosyal medyadan savaş açtığını duyurmuştu.Facebook terör örgütü olan DEAŞ'ın videolarını yüklemeden sildiğini duyurmuştu. Fakat aynı Facebook Orta Doğudaki bir diğer terör örgütü olan YPG'nin paylaşmış olduğu videoları silmeyerek terör konusunda yapmış olduğu iki yüzlülüğü ortaya sermiş oldu.

 FACEBOOK,YPG'YE MÜDAHALE ETMİYOR

İngiltere'deki saldırılar sonucu İngiltere başbakanı Theresa May'ın sosyal medya şirketlerine terörle mücadele konusunda bulunduğu çağrı sonucu kolları sıvayan Facebook günde terör barındıran 70 binden fazla içerik sildiği dünya kamuoyuna duyurmuştu.Fakat Facebook terör konusunda yanlı davranarak samimiyetsizliğini ve riyakarlığını gözler önüne serdi.

(Facebook YPG'nin sayfasına Devlet Kurumu ibresini kullanarak skandala imza attı.)

BBC FACEBOOK ÜZERİNDEN YPG'Lİ TERÖRİSTLERİN PROPAGANDASINI YAPMIŞTI

Emperyalist güçlerin medya ayağını üstlenen BBC, kolunda terörist başı öcalanın armasını taşıyan YPG'lı teröristi şirin gösteren bir video paylaşmıştı.

İngiltere'nin resmi devlet televizyonu BBC terör seviciliğine devam etmiş ve üniformasında bebek katili Abdullah Öcalan'ın armasını taşıyan YPG'li kadın teröristi sevimli gösterme çabalarına girmişti.Ve bu görüntülere Facebook tarafından her hangi bir müdahelede bulunulmadı.

Kaynak: Haber365