16 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.78°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 32°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.347
Dolar5,7112
Euro6,4075
Altın258,73

Facebook Teröre Ve Teröristlere Savaş Açmaya Hazırlanıyor

İngiltere Başbakanı Theresa May sosyal medya şirketlerini uyarması üzerine Twitter ve Facebook'dan dev hamleler gelmeye başladı.

Facebook Teröre Ve Teröristlere Savaş Açmaya Hazırlanıyor

Facebook, Londra'daki terör saldırısının sonrasında sosyal medya araçlarını teröristler için bir düşman bölge haline getireceklerini belirttiler. İngiltere Başbakanı Therasa May sosyal medya şirketlerini uyarması üzerine facebook ve Twitter harekete geçti

"BİZ FACEBOOK'UN TERÖRİSTLER İÇİN DÜŞMAN BÖLGE OLMASINI İSTİYORUZ"

Facebook Pazar günü saldırıyı kınayan bir açıklama yapmıştı. Facebook Politika Direktörü Simon Milne Salı günü e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, şöyle denildi:

"Biz Facebook'un teröristler için düşman bölge olmasını istiyoruz. Teknolojiyi ve insan denetimini birlikte kullanarak, farkına varır varmaz terörist içerikleri platformumuzdan çıkarmak için yılmadan çalışıyoruz. Bu arada herhangi bir kişinin güvenliği için acil bir durum ortaya çıktığında hemen güvenlik makamlarını haberdar ediyoruz."

"TWITTER'DA TERÖR İÇERİKLERİNE YER YOKTUR"

Twitter da internet sitesinde militan propagandanın yayılmasını önlemek için çalışmalar yaptığını açıkladı. Twitter İngiltere Kamu Politikası başkanı Nick Pickles, "Twitter'da terörist içeriklere yer yoktur." dedi. Pickles yaptığı yazılı açıklamada, 2016 yılının ikinci yarısında 400,000'e yakın hesabı askıya aldıklarını bildirdi.
Pickles, "Bu tür içerikleri kaldırmak için sistematik bir yaklaşımın parçası olarak teknolojiyi daha fazla kullanmaya devam ediyoruz." dedi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri