Günlük kullanıcı sayısı 1,28 milyar olan Facebook'un 2 milyon üyeye ulaşmasına az kaldı.

FACEBOOK GELİRLERİ ARTIRDI

Diğer yandan mobil reklam özelliği sayesinde Facebook gelirlerini yüzde 49 oranında artırmayı başardı. Facebook son zamanlarda yaptığı bu büyük çıkış ile ekonomik alanda büyük bir yükseliş yapmış oldu.

1,28 MİLYAR GÜNLÜK KULLANICISI VAR

Facebook’un günlük kullanıcı sayısı 1,23 milyardan 1,28’e kadar çıktı. Facebook reklam ve video alanında Instagram sayesinde de gelirlerini artırdı. Facebook palnladığı çerçevede bir büyümeye eğer devam ederse bu yükselme oranının 2 katına kadar çıkması bekleniyor.

HEDEFTE HİNDİSTAN VE AFRİKA VAR

Facebook internetin yetersiz olduğu Afrika ve Hindistan’a da internet götürmeye karar verdi. İnternet özelliğini bu ülkeler ile buluşturup hizmet kalitesini daha fazla genişletmeye karar verdiler. 

KUTLAMA YAPILACAK

Facebook Ürün Müdürü Guillermo Spiller, basın mensuplarına yayınladığı bir basın açıklaması sırasında, “Her gün 175 milyondan fazla birey Facebook’taki Love güncelini paylaşmakta; 800 milyonun üstünde kullanıcı sayısı ise bir şeyleri beğenmekte. Her ay 1 milyardan fazla birey gruptan aktif olarak kullanmakta ve bu sayı dur durak bilmeden artmaya devam ediyor.