Evlilik hayali kuranlara devlet destek vermeyi sürdürüyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ailelerin ev sahibi olabilmeleri amaçlı Mayıs 2016'da başlatılan 'Konut Hesabı ve Devlet Katkısı' uygulaması gerçekleştirilen son düzenlemeyle daha da cazip duruma geliyor.

AYRI AYRI YARARLANILIYOR

Ev alacak gençlere devlet katkısında üst sınır önceki gün Meclis'e verlen yasayla 25 bin liraya artırılacak. Böylece 5 sene süresince 80 bin lira biriktirene ev alırken devlet de 25 bin lira geri almamak üzere yardım yapacak. Söz hususu düzenlemeden çiftler ayrı ayrı yararlanarak, 25'er bin lira alabilecek. 'Konut Hesabı ve Devlet Katkısı' uygulamasında sistemde en az 3 sene kalma koşulu var.

YÜZDE 25 DESTEK

Eski yönetmelikte 3 sene kalanlar yatırdığı paranın yüzde 15'ini, 4 sene kalanlar yüzde 18'ini ve 5 sene kalan da yüzde 20'sini alıyordu. Yeni düzenlemeyle, 5 sene ve daha uzun süre kalanlara en fazla yüzde 25'i kadar destek verilecek.

7 BİN 500 LİRAYA ÇIKTI

Çeyiz desteği de 5 bin liradan 7 bin 500 liraya artırıldı. Çiftler bundan ayrı ayrı faydalanıp tutarı ikiye katlayabilecek. bu şekilde toplamda 65 bin lira devlet desteği alınabilecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.