Sinop'un eski Dikmen Kaymakamı Soner Özer, FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Dikmen Kaymakamlığından sonra Ardahan Valilik Müşavirliğine atanan fakat göreve başlamadan açığa alınan Özer hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi.

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerince gözaltına alınan Özer'in örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddia edildi.

Özer'in emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Öte yandan Türk Telekom davasında da karar çıktı.

TÜRK TELEKOM DAVASINDA KARAR VERİLDİ

Gayrettepe'de Türk Telekom binasını ele geçirmek amacı ile saldırdıkları öne sürülen 6’sı tutuklu 13 askerin yargılandığı dava sona erdi.

İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ara verilmesinden sonra dosya hakkında alınan kararlar belirlendi.

Karara göre, darbecilerden ortaya çıkarılan sözde sıkıyönetim raporunda, 'Genelkurmay İstihbarat Başkan Yardımcısı’ olarak görevlendirilen tutuklu eski Albay Nurullah Zeki Atmaca ve eski Yarbay Birol Keskinkılıç'ın '’Anayasal düzeni ortandan kaldırmaya teşebbüs’ suçuna karar vererek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren heyet, zanlıların pişmanlıklarının olmayışını da göz önüne alarak verilen cezadan bir indirim uygulanmasına gidilmeyeceğine işaret etti.

Tutuklu sanıklar, eski Yarbay Cem Doygun, eski astsubaylar Muhammet Mustafa Çelik, Serdar Uzel ve uzman erbaş Murat Karataş'ın da suçları aynı olmasından dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren mahkeme heyeti, sanıkların duruşmalardaki tavır ve davranışlarını dikkate alarak cezayı müebbet hapse çevirdi.