Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  ihtisas komisyonlarının başkanları belli oldu. 24 Haziran seçimlerinden önce bakan olan 5 isim TBMM'de komisyon başkanlığı görevine getirildi.

SEÇİMDEN ÖNCE BAKAN OLAN İSİMLERİN YENİ GÖREVLERİ

Başbakan eski Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu Başkanlığı'na getirildi. Kültür eski Bakanı Numan Kurtulmuş ise Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığına getirildi. Milli Savunma eski Bakanı İsmet Yılmaz, Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığına getirildi. Son kabinede Başbakan Yardımcılığı görevini icra eden Hakan Çavuşoğlu ise İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı oldu.

YENİ VEKİLLER BAŞKAN OLDU

24 Haziran genel seçimlerinde ilk kez milletvekili seçilen bazı kişiler komisyon başkanlığa getirildi. Emniyet eski Genel Müdürü Erzurum Milletvekili Selami Altınok Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığına getirildi. Konya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise Ulaştırma ve Turizm Komisyon Başkanı olarak seçildi. AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise Sağlık Komisyonu Başkanı oldu. AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç da Tarım Komisyonu Başkanlığına getirildi.

AKP grup başkanvekilliği görevinden alınan Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ise Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı olarak getirildi. Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü (Kastamonu), Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır (İstanbul) ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş (Aydın) olarak belirlendi.

24 Haziran genel seçimlerden önce komisyon başkanı olan 5 kişi tekrardan aynı görevlere getirildi. AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar (Şanlıurfa), Dışişleri Komisyonu Başkanlığı Volkan Bozkır (İstanbul), Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta (Trabzon), Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sadi Bilgiç (Isparta), İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç (K.Maraş) olarak belirlendi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.