FETÖ/PDY’nin mülkiyedeki yapılanmasının ortaya çıkarılmasına dair devam edilen ilk soruşturma tamamlandı. İstanbul Başsavcılığı yapısında yapılan özel büroca hazırlanan iddianamede 15 şüpheli bulunuyor. Aralarında, İstanbul'un eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu şüpheliler için 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30'ar yıla kadar hapis cezası istendi

AVNİ MUTLU'YA MÜEBBET HAPİS CEZASI TALEBİ


Fethullahçı Terör Örgütü'nün mülkiyedeki yapılanmasının ortaya çıkarılmasına dair devam edilen ilk soruşturma tamamlandı. edinilen bilgiye göre İstanbul Başsavcılığı kapsamında yapılan ve Başsavcı Vekili Önder Yanan tarafından koordine edilen Özel Büro tarafından hazırlanan iddianamede, 15 şüpheli yer alıyor. Şüpheliler arasında, İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da bulunuyor.

Şüpheliler hakkında, "Anayasayı İhlâl", "Cebir ve Şiddet Kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ve TBMM'ni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs", "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma" suçlarını ve "6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun'un 4. maddesi kapsamında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30'ar yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Dava, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilecek.