Eski İçişleri Bakanı Mehmet Gazioğlu'nun kardeşi Abdi Gazioğlu, çiftlik evinde çıkan nedeni ilk başta bilinmeyen bir yangında hayatını kaybetti. Eski Başhekim Yardımcısı Dr. Abdi Gazioğlu, dün gece sularında piknik tüpünde çay demledikten sonra evde birden yangın çıktı. Alevleri söndürmek için içeriye giren Dr. Abdi Gazioğlu, tüp patlaması sonucu birden alevlerin içinde kalınca dışarı çıkamadı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, çiftlik evinde çıkan yangını söndürürken, Gazioğlu´nun cansız bedeni odada bulundu. Yapılan incelemeden sonra Dr. Abdi Gazioğlu´nun cesedi, Adli Tıp Kurumu´na gönderildi.AVM'DEKİ YANGIN KORKUTTU!

Bergama- İzmir Karayolu Küçükkaya çevresinde var olan Olympos Alışveriş Merkezi'nde, bugün saat 07.00'te, mobilya çarşısında, henüz belirlenemeyen bir sebeble yangın çıktı.

İçinde 2 kahve cafesi ile 3 ayrı mobilya dükkanı var olan 4 işletmeli, 2 katlı Alışveriş Merkezin'den yükselerek dumanları gören çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye ve Jandarma ekiplerine bildirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Bergama, Kınık ve Dikili'den itfaiye ekipleri yangın yerine sevk edildi.

Çalışma başlatan ekipler, yangının bitişikteki diğer AVM'ye sıçramasını önlendi. Ancak yangın çıkan AVM'deki 4 işletmeden 3'ü tamamen, biri kısmen yanarak zarar gördü. Yangının erken saatlerde çıkması ve sadece bekçinin bulunması olası bir faciayı engelledi. Yangında ölen ve yaralanan olmadı. İtfaiye ekiplerinin yürüttüğü söndürme çalışmaları sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Bergama, Kınık ve Dikili'den itfaiye ekipleri alışveriş merkezinde çıkan yangını zar zor kantrol altına aldı.Yangın çevredeki İzmirlilere korku dolu anlar yaşattı.Olay yerine gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Bergama, Kınık ve Dikili'den itfaiye ekipleri kısa süre içinde yangını kontrol altına aldı.