Eski Eşinin Boğarak Öldürdüğü Gizem, Son Yolculuğuna Uğurlandı

İzmir’in Konak ilçesinde kendisine şiddet uygulayarak, tehdit ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi Aykut H., tarafından boğularak öldürülen 2 çocuk annesi ve üniversite öğrencisi Gizem Filiz, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Eski Eşinin Boğarak Öldürdüğü Gizem, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eski Eşinin Boğarak Öldürdüğü Gizem, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Aykut H., iddiaya göre, dün saat 14.30 sıralarında, bir süre önce boşandığı ve tehdit edip, şiddet uyguladığı için hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen eşi Gizem Filiz’in Cengiz Topel Mahallesi, 1185/17 Sokak’taki evine gitti.

Balkon korkuluklarından tırmanarak ikinci kattaki eve giren Aykut H., mağazalarda yarı zamanlı tezgahtar olarak çalışan, boşandığı eşi Gizem Filiz’e bağırıp, boğmaya başladı.

Genç kadının, bir süre sonra hareketsiz kalması üzerine Aykut H., polisi arayıp kendini ihbar etti.

İhbar üzerine söz konusu adrese giden polis, Filiz’in yaşamını yitirdiğini tespit edildi.

Polis, Aykut H.’yi gözaltına aldı. Çiftin boşanmalarının ardından velayeti annelerine verilen çocuklarının olay sırasında Manisa’daki anneannelerinin yanında olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan ve polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanan Aykut H., polisteki ifadesinde, Filiz’i çocukları kendisine göstermediği ve başka erkeklerle görüştüğü için öldürdüğünü söyledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR