Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY soruşturması doğrultusunda Kapaklı İlçesi eski Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, için yakalama kararı verildi. Barın gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Barın, mahkemece adli kontrol kararı ile serbest bırakılmasının ardından meslekten atıldı.

Devam eden soruşturmada hakkında tekrar yakalama kararı verilen Mehmet Ali Barın, 30 Temmuz 2016 tarihinden itibaren aranıyordu.

Güvenlik ekipleri, Barın'ın İstanbul'da gizlendiği evi belirleyerek operasyon yaptılar. Eski emniyet müdürü Barın’la birlikte evde olan ve Kapaklı ilçesinde ikamet ettiği tespit edilen B.G. de yakalandı.

Polislerin yakaladığı ikilinin emniyetteki soruşturması devam ediyor.

MERKEZ VALİSİ FETÖ’DEN AÇIĞA ALINDI

Diğer yandan, Merkez Valisi Hasan Kürklü, İçişleri Bakanlığı tarafından sürdürülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması doğrultusunda açığa alındı.

Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz sene merkez valisi olarak ataması gerçekleştirilen eski Burdur Valisi Hasan Kürklü, İçişleri Bakanlığının sürdürdüğü FETÖ soruşturması kapsamında dün görevinden açığa alındı.

2014-2016 seneleri arasında Burdur Valisi olan Kürklü, 2016’da çıkarılan kararname ile merkez valisi olarak atanmıştı.