Wall Street Journal Gazetesi'ne konuşma yapan Eski Cia Direktörü Woolsey, kendisinin de katıldığı 19 Eylül 2016'da yapılan görüşmede Michael Flynn, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da olduğunu açıkladı.

"FETÖ GİZLİCE TÜRKİYE'YE GETİRİLECEKTİ"

Woolsey, o esnada ABD seçimlerinde başkanlık için yarışan Donald Trump'ın danışmanı olarak görev alan Flynn ile Türk yetkililer arasında 'FETÖ'nün, ABD'nin sınır dışı uygulaması kural ve koşullarını, sınır dışı etmeye yönelik hukuksal ve yasal süreci göz ardı ederek, FETÖ'nün gizlice Türkiye'ye getirilmesini tartıştıklarını' aktardı.

Eski CIA Direktörü görüşmede taraflar arasında 'gerçek taktiklerin konuşulmadığını' böyle bir durum olsaydı karşı çıkacağını ve bunun yasallığını sorgulayacağını söyledi. Cia direktörü, toplantıda FETÖ'nün gizlice Türkiye'ye gönderilmesinin 'kötü bir fikir' olduğunu aktardığı, yapılan tartışmayı o dönemde ABD Başkan Yardımcısı olan Joe Biden ile de paylaştığını söyledi.

Rusya ile bağlantılarını sakladığı için ABD Başkanı Trump tarafından Ulusal Güvenlik Danışmanı görevi işine son verilen Flynn'ın geçtiğimiz günlerde Türkiye adına lobicilik yaptığı söylenmişti.

Kaynak: En Son Haber