8 yıl önce eşi kanserden vefat eden Ferhat Kara, evlenemeyince çözümü memleketi Ünye'de sokaklara ilan asmakta buldu. Ferhat Kara ilanına 'Eşim öldü. Allah'a inancı olan 40-50 yaş arası bayanla evlenmek istiyorum. Emekliyim. Ciddi olan arasın.' şeklinde yazdı.

AFİL YAPIŞTIRARAK EŞ ARIYOR

İstanbul'da 30 sene çalıştıktan sonra Ünye'nin İpekyolu Mahallesi'ne 4 ay önce dönen Ferhat Kara, 8 yıl önce eşini kaybetti. Eşi kanserden vefat eden 3 çocuk babası Kara, İstanbul'da evlenemeyince memleketi Ünye'de evlenmek için çözümü ilan hazırlamakta buldu. Kara, sokaklarda direklere afiş yapıştırarak eş aradığını ve kriterlerini belirtiyor.

'ARADIĞIM KİŞİYİ BULACAĞIMA İNANIYORUM'

Kendisinin emekli olduğunu ve seneler sonra Ünye'ye taşındıktan sonra evlenmek böyle bir çözüm yolu bulduğunu ifade eden Ferhat Kara, 'İstanbul'da 30 sene inşaat ustası olarak çalıştım. Sekiz yıl önce eşimi kanserden kaybettim. Ünye'de yeni bir ev alarak burada yaşamaya başladım. Çocuklarım evlenmeme karşı çıksa da evimde çamaşırlarımı yıkayamıyor, yemeğimi yapamıyorum. Şimdi Ünye'de her yere ilan yapıştırıyorum. Ben bu ilanla aradığım kişiyi bulacağıma inanıyorum' şeklinde konuştu.

'YALNIZLIK GERÇEKTEN ÇOK ZOR'

Yalnız yaşadığı için zorluk çektiğini belirten Kara, 'Evlenmek için mahalledeki komşularım da bana destek çıkıyor. Kimseye en ufak bir yanlışım olmadı. Kimsenin kalbini kırmadım. Evleneceğim kadının kalbi güzel ve mutlaka tesettürlü olsun. Üç çocuğum İstanbul'da yaşıyor. Onlar benim evlenmemi istemiyor. Fakat yalnızlık gerçekten çok zor. Akşam eve gittiğimde dört duvar sadece bana bakıyor' dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.