Eşini Benzinle Yakarak Öldürdü!

Diyarbakır'da benzin dökerek yaktığı eşi Güllü Y'nin ölümüne, kızı Dilek Y'nin de yaralanmasına yol açtığı sebebiyle ağırlaştırılmış müebbet ve 20 seneye kadar hapis cezası talebiyle kendisiyle ilgili dava açılan Can Y'nin yargılanma süreci başladı.

Eşini Benzinle Yakarak Öldürdü!

Eşini Benzinle Yakarak Öldürdü!

Yedinci Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan mahkemeye 'eşe karşı canavarca hisle kasten öldürme' ile 'çocuğa ve alt soya karşı canavarca hisle öldürmeye teşebbüs' kabahatlerinden yargılanan zanlı Can Y. tutuklu olduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlantı kurdu.

Dayatılan suçlamalarla ilgili savunma yapan Can Y, çalışmasına izin vermediği için eşi ile bu mesele yüzünden mütemadiyen tartıştığını öne sürdü.

'BU İŞİN PEŞİNE DÜŞMEMEM BENİ UYARDI'

Aralarındaki tartışmalar sebebiyle eşinin kendisini emniyete şikayet ettikten sonra çocuklarıyla beraber kadın sığınma evine yerleştiğini ifade eden Can Y, 'Bir süre sonra aynı iş yerindeki Sertaç isminde birisi beni arayarak, eşimin yanında olduğunu ve bu işin peşine düşmemem için beni uyardığını belirtti. Bu kişiyle telefonda tartıştık ve birkaç gün sonra da eşimle barışıp ayrı eve taşındık.' şeklinde konuştu.

Yeni eve taşındıktan sonra karısıyla geçmişi unutmaya karar verdiklerini ve 2 gün problem yaşamadıklarını iddia eden Can Y, karısının yeniden aynı iş yerinde çalışmak istemesi üzerine tekrar kavga ettiklerini öne sürdü.

Can Y, savunmasında şu ifadeleri kullandı:

'SENİ SEVMİYORUM SERTAÇ'I SEVİYORUM'

'Bana, 'Ya o iş yerinde çalışırım ya seni boşarım ya da Sertaç beni yine götürür.' dedi. Diğer arkadaşlarıyla bağ bahçe işinde çalışmasına izin verdim.

Eve gelince Sertaç'ın yanında çalışmak istediğini söyleyince yine tartıştık. 'Seni sevmiyorum Sertaç'ı seviyorum, onun yanında mutluydum.' sözleri üzerine tokat attım.

Sinir krizi geçirdi ve kendisini aracın altına atmak istedi. Buna müsaade etmedim ne yaptıysam sakinleşmedi. Gözüm döndü. Gözümü açtığımda her yer yangın yerine dönmüştü.'

Duruşma başkanının daha önce verdiği ifadelerde Sertaç adlı şahıstan bahsetmeme sebebini sorması üzerine zanlı Can Y, o dönem üç gün yoğun bakımda tedavi olduğunu, ne dediğini anımsayamadığını ve bugün verdiği ifadelerinin doğru olduğunu iddia etti.

'ANNEME İŞE GİTME DERDİ AMA AKŞAMA KADAR EVDE YATARDI'

Konu olan hadise esnasında yaralanan zanlının kızı Dilek Y, 'Babam değil o benim. Sürekli tartışıyordu. Anneme işe gitme derdi ama o akşama kadar da evde yatardı. Olaydan önce tartışmaları artmıştı ve annemi dövüyordu. Bazen bizi de döverdi. Annemle sığınma evinde 3 gün kaldık.' şeklinde konuştu.

Hadisenin meydana geldiği gün babasının işten gelen annesi ile şoförün yanında olan koltukta oturduğunu öne sürerek tartıştığını söyleyen Dilek Y, 'nin ifadesi şu şekilde:

'O adam (baba) tartışma sırasında anneme tokat atarak evden çıktı. Nereye gittiğini bilmiyorum. Annem de arkadaşından para alarak ekmek almak için fırına gitti. Evde tektim. Bir süre sonra evin dışında bağrışma sesleri geldi.

O adam, annem ve annemin iki arkadaşı arasında tartışma çıktı. Sonra annem eve geldi ve tartıştılar. Ben de onlarla aynı odadaydım. O adam banyoya girdi. Ben dışarı çıkacak sandım.

Sonra elinde benzin dolu şişeyle geldi ve annemle benim üzerime döktü. Bir miktar da kendi üzerine döktü. Annem beni dışarı çıkarmaya çalıştı, ancak çıkmadım.

Elindeki çakmağı yakmasıyla her taraf alev aldı. Ben ve o banyoya geçtik söndürmek için. Annem balkondan aşağı düşmüştü. Ben ve çevredekiler söndürmeye çalıştık ama sönmedi. Sonra çeşmeden suyla söndürdük. Sağlık ekipleri gelip hastaneye götürdü. Sanıktan şikayetçiyim.'

Güllü Y'nin annesi Remziye S. de zanlının daha öncesinde de evladının kafasında şişe kırdığını, evinden de silah zoruyla çıkardığını iddia ederek şikayetçi olduğunu söyledi.

Cumhuriyet savcısı, üzerine dayandırılan suçtan zanlının tutukluluk durumunun sürmesi doğrultusunda görüş bildirdi.

Hakim, zanlı Can Y'nin tutukluluk halinin devamına hüküm vererek, mahkemeyi erteledi.

İSTENE CEZA

İddianamede, 17 Ekim 2019 tarihinde meydana gelen hadisede, Can Y. ile ilgili 'eşe karşı canavarca hisle kasten öldürme' ile 'çocuğa ve alt soya karşı canavarca hisle öldürmeye teşebbüs' kabahatlerinden ağırlaştırılmış müebbet ile 13 seneden yirmi seneye kadar hapis cezası isteniyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR