Adana'da eşine fuhuş yaptırmakla suçlanan 50 yaşındaki Mehmet U. ile ona aracılık eden 65 yaşındaki Başkan Y., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

POLİS MÜŞTERİ GİBİ DAVRANDI

Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Başkan Y.'nin fuhuş yapmak isteyen kadınlara aracılık yaptığı ihbarını aldı. Çalışma başlatan polis, müşteri gibi davranarak Başkan Y.'yi telefonla arayıp ilişki için aracılık yapmasını istedi.

SUÇÜSTÜ YAPIP GÖZALTINA ALDI

Başkan Y. ise 100 lira istediğini söyleyerek bir süre beklemesini istedi. Başkan Y. daha sonra Mehmet U.'yu arayarak "Bir müşteri aradı" dedi. Bunun üzerine Mehmet U. ise eşi 35 yaşındaki Nermin U.'yu arayarak "Bugün iş var hemen gel" diyerek çağırdı.

Nermin U. verilen adrese giderek beklemeye başlarken, Başkan Y. de polis olduğunu bilmediği kişiyi arayarak adresi verdi. Adrese giden polis, anlaştıkları parayı verdikten sonra kimliğini gösterip, Başkan Y. ile Mehmet U. ve eşi Nermin U.'yu gözaltına aldı.

'EVİN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK İÇİN FUHUŞ YAPIYORUM'

Emniyet müdürlüğünde ifadesi alınan Nermin U., eşinin 2 aydır işsiz olduğunu belirterek, "Eşim bin lira işsizlik maaşı alıyor. Eşim işsiz kaldıktan sonra Başkan Y., 'Geçinemiyorsunuz. Genç ve güzelsin fuhuş yap çok iyi para kazanırsın. Sizden aracı parası da almam' dedi. Ben de 600 lira ev kirasını verebilmek ve evi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 2 aydır fuhuş yapmaya başladım. Şimdiye kadar 10 kişiyle fuhuş yaptım" dedi.

Nermin U. ifadesinin ardından serbest bırakılırken, Mehmet U. ve Başkan Y. sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

'GÜNDE BİN 200 LİRA KAZANIYORUM'

İkinci olayda ise polis, 56 yaşındaki Şengül A.'nın evinde 37 yaşındaki Yeşim Ü.'ye fuhuş yaptırdığı bilgisine ulaşınca evi izlemeye aldı. Eve çok sayıda erkeğin girip çıktığını gören polis, baskın yaptı.

İKİ ERKEKLE BİRLİKTE YAKALANDI

Yapılan baskında evde iki erkekle birlikte Şengül A. ve Yeşim Ü. yakalandı. Polis fuhuş yapan erkeklerin ifadesini alıp serbest bıraktı.

Yeşim Ü., ifadesinde 2 aydır fuhuş yaptığını günde bin 200 lira para kazandığını Şengül A.'ya da 10 bin lira para kazandırdığını söyledi. Suçlamaları kabul etmeyen Şengül A. tutuklandı.