Eşi ve Kızını Katleden Şahsa 2 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

Arnavutköy’de eşi ve kızını boğarak öldüren şahıs iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Eşi ve Kızını Katleden Şahsa 2 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

Eşi ve Kızını Katleden Şahsa 2 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

Arnavutköy'de 20 Haziran 2018'de psikolojik sorunları olan ve önce kendisini jiletle kesen ardından eşi Nurşen ve bir buçuk yaşındaki kızı Ecrin Elgün'ü boğarak öldüren sanık Mehdin Elgün'ün 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılanması sürüyor.

Tutuklu sanık Mehdin Elgün ve tarafların avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada savunma yapan sanık avukatı, “Müvekkilim ve maktul eşi arasında onu öldürmesi gerekecek herhangi bir neden bulunmaksızın bu eylemi gerçekleştirmiştir. Daha önceki savunmalarımızda da belirttiğimiz gibi müvekkilim bu eylemi gerçekleştirirken almış olduğu, daha doğrusu kendisine sakinleştirici diye verilen uyuşturucunun etkisi altında bulunduğu kanaatindeyiz” şeklinde konuştu.

“RAPOR ALINMASINI TALEP EDİYORUZ”

Sanık Mehdin Elgün'ün eylemi gerçekleştirirken uyuşturucu madde etkisi altında olup olmadığına dair rapor talep eden avukatı, “Dolayısıyla Adli Tıp Kurumu'ndan, eylem gerçekleştirilirken müvekkilimin uyuşturucunun etkisi altında bu eylemi gerçekleştirip gerçekleştirmediği, gerçekleştirilen eylemin idrak kabiliyetine haiz bulunup bulunmadığı konusunda yeniden rapor alınmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık avukatının yeniden rapor alınması yönündeki talebini reddetti.

Savunma yapan sanık Mehdin Elgün, “Ben bu yaşanan olaydan dolayı çok pişmanım. 2011 yılında uyuşturucu kullanmaktan dolayı tedavi olmuştum. O tarihten bu yana uyuşturucu kullanmadım. Söz konusu eylemi bana verilen sakinleştirici diye verilen uyuşturucu hapın bende meydana getirmiş olduğu etki sonucu gerçekleştirildiği kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR