Eşi Tarafından Şiddet Gören Engelli Adam Polise Sığındı

Antalya'da yürüme engelli vatandaş, kendisine sürekli şiddet uyguladığı gerekçesiyle dini nikahlı eşinden şikayetçi oldu.

Eşi Tarafından Şiddet Gören Engelli Adam Polise Sığındı

Olay, Antalya'nın Manavgat İlçesine bağlı Salkımevler Mahallesi Kümeevlerinde meydana geldi. Polis ve 112 ekipleri, 52 yaşındaki yürüme engelli Ayhan Gül'ün dini nikahlı eşi tarafından dövüldüğünü ihbar aldı. Belirtilen adrese gelen ekipler, eşi tarafından dövüldüğünü iddia eden Ayhan Gül'ü ambulansla hastaneye götürdü.

27 Eylül 2015'te Manavgat'tan Side'ye giderken yaptığı motosiklet kazasının ardından tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu söyleyen Ayhan Gül, "Hastanedeki tedavimin ardından Urfa Yaşam Yolu Engelli Bakım Merkezi'ne yerleştirildim. Burada hayatımı sürdürürken 1.5 yıl önce yan odada babası kalan A.T. ile tanıştım. Bir süre sonra beni bakım merkezinden çıkardı ve Manavgat'a gelerek birlikte yaşamaya başladık. Aramızda dini nikah yaptık. İlk başlarda bana çok iyi davranıyordu." dedi.

"500 BİN'LİK TAZMİNAT İÇİN BENİMLE BİRLİKTE"

Kazadan dolayı sigorta devam eden 500 bin lira tazminat davası uzadıkça ve mahkeme aleyhimde olunca bana kötü davranmaya başladı. Birçok kez şiddet uyguladı. Hatta uzaklaştırma kararı aldırdım. Her seferinde beni kandırmayı başardı. Bugün ise hiçbir neden yokken yüzüme ve boğazıma vurarak beni darp etti. Benimle birlikte olma sebebinin 500 bin liralık kaza tazminatı olduğunu artık biliyorum. Artık affetmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR