İstanbul Esenyurtta polis ekipleri silah ticareti,gasp,kaçakçılık yapan suç örgütlerine eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

ESENYURT’TA SUÇ ÇETELERİNE EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün gece saatlerinde İstanbul Esenyurt’ta 'Silah ticareti', 'Kaçakçılık', 'Kasten yaralama', 'Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' gibi suçları işlediği belirlenen çetelere polis baskınlar düzenledi.
Gerçekleştirilen operasyonlarda 36 çete üyesi yakalanarak gözaltına alındı.çete üyelerinin ikametlerine yapılan baskında 8 tabanca, 2 av tüfeği, 349 mermi, 1 milyon lira değerinde 29 parça senet ve 6 çek ile 29 bin 500 lira paraya el konuldu.

OPERASYONDA YAKALANAN ÇETE ÜYELERİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri son bulan çete üyeleri Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi 29 Mayıs Polikliniği'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, adliyeye sevk edildi. Operasyon kapsamında arama yapılan adreslerde ele geçirilen 8 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, 29 senet, 6 çek ve 29 bin 500 lira basın mensuplarına tanıtıldı ve gösterildi.

OPERASYON POLİS KAMERASINDA

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği baskında polis kameraları tarafından görüntülendi.Gerçekleşen aramalarda tabancaların bulunması ve çok sayıda mermi bulunduğu polis kamerası görüntülerine yansıdı.