17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 20°
  • Izmir 24°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Esas Kurye Kılıçdaroğlu! MİT TIR'ları Davasında Flaş Gelişme

CHP’li Enis Berberoğlu’nun hıyanetten 25 yıl hapis cezası alıp tutuklandığı MİT TIR’ları ihanetinde düğüm yavaş yavaş çözülüyor

Esas Kurye Kılıçdaroğlu! MİT TIR'ları Davasında Flaş Gelişme

Türkmenlere insani yardım taşıma amacında olan MİT TIR' larının 3 sene evvel durdurulmasına dair görüntüleri yayın yasağı olduğu halde FETÖ' nün firari basın tetikçisi Can Dündar' a vererek yayınlatmak sureti ile "casusluk" suçunu işlediği belirlenen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, 3 gün önce 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklandı.

CAN DÜNDAR'IN KİTABI DELİL OLDU

Mahkumiyet kararını veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu' nun HTS kayıtları ve Can Dündar'ın "Tutuklandık" isimli kitabındaki ifadeleri ile suçun sabit olduğu kararına vardı. Eli kanlı terör örgütü FETÖ' nün kaçak konumundaki basın tetikçisi olan  Can Dündar, yazdığı kitabında, görüntüleri kendisine "Solcu bir vekilin 27 Mayıs'ta ilettiğini" anlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da bunun üzerine düğmeye basarak Can Dündar' ın HTS kayıtlarını inceledi.

SAVCILIK ADETA İĞNEYLE KUYU KAZDI

Kayıtların incelenmesi neticesinde Mayıs 27' de Enis Berberoğlu' nun telefonunun Can Dündar' ın Genel Yayın Yönetmenliği' ni üstlendiği Cumhuriyet Gazetesi' ne yakın bir noktada sinyal verdiği tespit edildi. Savcılık, görüntüleri Dündar' a, flash bellek içinde Berberoğlu tarafından elden verildiğini belirtti.

İKİNCİ KURYE KILIÇDAROĞLU

Savcılık, hıyanet görüntülerine dair trafiğin ortaya çıkarılması adına araştırmayı daha da genişletti. Ortaya atılan iddiaya göre, Enis Berberoğlu' nun cezaevine konulmasının ardından Ankara' dan İstanbul' a doğru yürüyüşe başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT' e yönelik TIR kumpasında ikinci adam.

Kılıçdaroğlu, 18 Mayıs 2015' te eli kanlı terör örgütü FETÖ' nün gazetesi Zaman' a giderek, Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, ikili görüşmenin sonrasında özel bir röportaj verdi. Enis Berberoğlu 9 gün sonra, 27 Mayıs'ta Can Dündar'a kumpasın görüntülerini ulaştırdı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri