Edinilen bilgiler doğrultusunda, 2014 senesinde Diyarbakır kırsalında eli kanlı terör örgütü olan bölücü zihniyete sahip PKK’ ya katılan ve daha sonra askeri ve siyasi eğitim alan ‘Berxwedan Bendur’ kod adlı A.K., Erzurum’ da güvenlik güçlerinin düzenlediği ortak harekatta kıskıvrak yakalandı.

ÖRGÜTSEL FAALİYET SÜRDÜRÜYORDU

Erzurum’ un Çat ilçesine bağlı köylerde çoban kılığında örgütsel faaliyet sürdürdüğü ve eylem için plan yaptığı tespit edilen A.K., istihbarat birimleri  tarafından takibe alındı. Daha sonra Erzurum il merkezinde saklandığı eve operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, ‘Berxwedan Bendur’ kod adlı terörist A.K’yi kıskıvrak yakaladı. 

KAÇIRDIĞI KÜÇÜK KIZ KURTARILDI

El kanlı bölücü terör grubu olan PKKlı hain teröristin yakalanması esnasında Şanlıurfa’ dan zorla kaçırdığı on altı yaşında olan B.A., isimli kız da alçak, gözü dönmüş teröristin elinden kurtarıldı. B.A.’ nın Şanlıurfa’ dan kayıp müracaatı olduğu ve ailesi ile kendisinin terörist tarafından öldürülmek ile tehdit edilerek kaçırıldığı ortaya çıktı. Hain teröristin emniyetteki sorgusunun devam ettiği ifade edildi.

İŞTE O TERÖRİSTİN FOTOĞRAFI