Erzurumlu davulcu Mehmet ve yavrusu Erkan Kılıç, senelerdir mahalle sakinlerini sahura davul zurna eşliğinde yöresel türkülerle uyandırıyor.

Erzurum'da Ramazan ayının önemli geleneklerinden birini yaşatmaya çalışan ve mahalle sakinlerini davul ve zurna ile sahura kaldıran Mehmet ve yavrusu Erkan Kılıç, bu görevlerini yerine getirirken yöresel türküler de çığırdıklarını söylüyorlar.

oğlu Erkan ile sahur vaktinde davul ve zurnayı kaparak merkez Yakutiye ilçesindeki Gez Mahallesi'nde mesaiye başlayan baba Mehmet Kılıç, birbirinden güzel yöresel türküler çığırıp, oyun havaları çalarak mahalle sakinlerini sahur için kaldırıyorlar.

MAHALLE SAKİNLERİ SAHURDA BALKONLARDAN ÇIKARAK İSTEK PARÇALARDA BULUNULUYOR

Baba ve oğlunun sahur mesaisinde bazı mahalle sakinlerini evlerinin pencereleri ve balkonlarına çıkarak istek parçalarında bulunuluyor, aralarından bazı mahalle sakinlerini ise sokak girişinde ikiliyi halay çekip yöresel oyunlar oynayarak karşılıyor.

SAHUR VAKTİ DÜĞÜN VAKTİ GİBİ KARŞILANILIYOR

Mahallede oturanları kırmayarak istedikleri şarkıları çalan baba ve oğul, sokaklarda davul sesini duyduklarına halaya tutuşan vatandaşlar ve gençleri de eğlendirmeyi ihmal etmiyor ve bahşişleride bir hayli iyi oldugu belirtiliyor ikilinin.