Erzincan'da önünde seyreden TIR'a arkadan vuran otomobildeki 5 kişi hayatını kaybetti. Bu esnada Erzincan’dan karayolu ile baba ocağı olan Refahiye İlçesi'ne ait Kayı Köyü'ne gitmek üzere yola çıkan Başbakan Yıldırım, kazayı görünce konvoyu durdurup görevlilerden bilgi aldı.

Olay, saat 18.00 vivarında Erzincan- Sivas karayolunun 54 kilometresindeki Sakaltutan bölgesinde meydana geldi. Erzincan istikametine gitmekte olan sürücüsü henüz tespit edilemeyen 16 FH 869 plakalı otomobil, önünde seyreden Serkan Göl yönetimindeki 76 AJ 133 plakalı TIR’a arkadan vurdu. Kazada, otomobilde bulunan İdris Ayhan, Mecit Düzgün, Necmettin Düzgün ile Tuncay Demirtaş olay yerinde hayatını kaybetti, Resul Faruk Ayhan ise ağır yaralandı.

YARALIYA BAŞBAKAN YILDIRIM'IN DOKTORU MÜDAHALE ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’da vatandaşlarla bayramlaşmasının ardından karayolu ile baba ocağı olan Refahiye İlçesi'ne ait Kayı Köyü'ne doğru giderken, kazayı görünce konvoyu durdurdu. Makam aracından inen Başbakan Binali Yıldırım, kaza yapan otomobilin yanına giderek görevlilerden bilgi aldı. Yaralı Resul Faruk Ayhan'a Başbakan Binali Yıldırım’ın doktoru ve konvoydaki sağlık ekipleri müdahale etti. Başbakan Yıldırım'ın oldukça üzgün olduğu görüldü.