Ermenistan'a Ağır Darbe: Azerbaycan İmha Listesini Yayınladı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, saldırıların başladığı ilk günden bugüne kadar Ermenistan ordusuna ait imha edilen askeri teçhizatların listesini yayınladı.

Ermenistan'a Ağır Darbe: Azerbaycan İmha Listesini Yayınladı

Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı saldırılan 6. gününde devam ederken, Azerbaycan Savunma Bakanlığı, saldırılarda imha edilen askeri teçhizat ve mühimmat listesini yayınladı. Saldırının başladığı 27 Eylül tarihinden bugüne kadar Ermenistan'a ait 230 tank ve zırhlı araç, 38 hava savunma sistemi ve bir S-300 sistemi imha edildi. 

Ermenistan'ın 27 Eylül'de başlattığı saldırıya karşılık veren Azerbaycan, Ermenistan'a büyük darbe vurdu. Azerbaycan'ın saldırılara karşılık vermesi sonucunda çıkan çatışmalarda Ermenistan geri çekilmek zorunda kaldı. 

Ermenistan ordusuna ait birçok asker Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilirken, orduya ait çok sayıda askeri teçhizat ve mühimmat imha edildi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, karşı saldırıların ilk 5 gününde Ermenistan ordusuna ait 1.2 milyar doları aşan askeri teçhizat ve mühimmatların imha edildiği duyuruldu.

230 TANK VE ZIRHLI ARAÇ İMHA EDİLDİ

Bakanlık, Ermenistan'a ait 230 tank ve zırhlı araç, 250 top ve füze sistemi, 38 hava savunma sistemi, 10 komuta yönetim ve gözlem noktası, 7 mühimmat deposu, 130'dan fazla askeri araç ve bir adet S-300 sisteminin imha edildiğini açıkladı. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR